Přeskočit na obsah

Na novou postel nebo ledničku do sociálního bytu získají lidé příspěvek od sociálního nadačního fondu

24. června 2020
Dvě stě tisíc korun navrhuje vedení města darovat Sociálnímu nadačnímu fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Ten by je následně přerozděloval dvaceti rodinám, které v rámci projektu „Programové zabydlování rodin i jednotlivců a zvyšování kompetencí k bydlení“ získají sociální byt.

„Příspěvek v maximální výši 10 tisíc korun bude určen domácnostem, které nemohou čerpat dávku mimořádné okamžité pomoci prostřednictvím úřadu práce. Peníze jsou určeny do začátku bydlení v sociálních bytech a slouží k nákupu základního vybavení, například postelí, matrací či důležitých spotřebičů jako pračka a lednička,“ popsala primátorka Markéta Vaňková.

Poskytnutí daru závisí ještě na rozhodnutí zastupitelů.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.