Přeskočit na obsah

Na novou postel nebo ledničku do sociálního bytu získají lidé příspěvek od sociálního nadačního fondu

24. června 2020

Dvě stě tisíc korun navrhuje vedení města darovat Sociálnímu nadačnímu fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Ten by je následně přerozděloval dvaceti rodinám, které v rámci projektu „Programové zabydlování rodin i jednotlivců a zvyšování kompetencí k bydlení“ získají sociální byt.

„Příspěvek v maximální výši 10 tisíc korun bude určen domácnostem, které nemohou čerpat dávku mimořádné okamžité pomoci prostřednictvím úřadu práce. Peníze jsou určeny do začátku bydlení v sociálních bytech a slouží k nákupu základního vybavení, například postelí, matrací či důležitých spotřebičů jako pračka a lednička,“ popsala primátorka Markéta Vaňková.

Poskytnutí daru závisí ještě na rozhodnutí zastupitelů.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.