Na novém webu k projektu dárcovství krve se mohou registrovat lidé, kteří chtějí zkusit závod Běh na krev

  • 09. července 2020
Město spouští nové webové stránky projektu Darujme krev pro Brno. Jejich prostřednictvím se mohou ode dneška registrovat lidé, kteří si chtějí vyzkoušet v září závod Běh na krev. Ten se uskuteční 12. září a vítěze v různých kategoriích čekají zajímavé ceny. Kromě závodu je připraven i bohatý program pro děti i dospělé. Poblíž biotopového jezírka v parku na Kraví hoře si každý může užít sportovně zábavné odpoledne.

„Běžeckým závodem i různorodým doprovodným programem pro všechny věkové kategorie chceme připomenout, jaký význam má dárcovství krve. To, co pro jednoho člověka je pár decilitrů krve a jeden vpich jehlou, může druhému zachránit život. Program je součástí kampaně Darujme krev pro Brno, do níž se zapojil i lezec Adam Ondra nebo bývalá tenistka Lucie Šafářová. Ne náhodou se koná právě v září, na kdy připadá 99. výročí úmrtí Jana Janského, lékaře a objevitele čtyř krevních skupin,“ přiblížil náměstek primátorky Petr Hladík.

Sportovní nadšenci se mohou do závodu registrovat od 9. července do 31. srpna 2020 na webu https://darujmekrev.brno.cz. Počet závodníků je omezený na maximálně 100 lidí v každé věkové kategorii. Prvních 50 registrovaných běžců z každé věkové kategorie obdrží zdarma za včasnou registraci tričko s grafikou kampaně a sadu upomínkových předmětů včetně drobného zdravého občerstvení.

Na startu se pak sejdou 12. září 2020, kdy je připravený program od 14 do 18 hodin. Poběží se ve třech kategoriích. Děti od 6 do 10 let čeká trasa dlouhá 1,5 kilometru, od 11 do 15 let pak 3 kilometry. Hlavní závod je dlouhý 5 kilometrů. Vítěz v každé kategorii získá voucher na vstup zdarma do lezeckého centra Adama Ondry. Druzí závodníci obdrží vstupenku 1+1 do Hvězdárny a planetária Brno a třetí se pak podle věkových kategorií mohou těšit například na deskovou hru Brno šalinou nebo knihy s věnováním primátorky města Markéty Vaňkové. Všechny běžce na stupních vítězů potom čeká kromě medaile i jedno malé překvapení. Startovné se nehradí, registrace i závod jsou zdarma.

Pro ty, kteří nepoběží, bude připravený doprovodný program. Nejmenší se mohou těšit například na dětskou zónu, ve které je čeká švédská hra Kubb, americká hra Spin ladder, discgolf, XXL Jenga, XXL puzzle, skákací hrad a další atrakce. Starší děti pak ocení třeba kouzelníka, bodyzorbing a jiné aktivity. K dispozici bude i horolezecká stěna, měření fyziologie těla s následným pohybovým a výživovým doporučením nebo orientační určení krevní skupiny. 

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy