Přeskočit na obsah

Na Nové radnici bude měsíc vlát ukrajinská vlajka

23. února 2022
Symbolicky vyjádřit podporu a sounáležitost Ukrajině chce vedení města Brna vyvěšením ukrajinské vlajky. Ta bude na Nové radnici vlát ode dneška po dobu jednoho měsíce.

„Vojenskou agresi na území suverénního státu není možné v žádném případě tolerovat. Ať už se ji Rusko snaží zdůvodnit jakkoliv, pořád je to útok porušující mezinárodní právo a naší morální povinností je se proti tomu ohradit. Jsme také připraveni poskytnout humanitární pomoc ve formě, která bude zapotřebí,“ ujistila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„S odkazem na historické události, kdy o našem území taktéž rozhodoval někdo jiný než my samotní, nelze zůstat lhostejným k událostem odehrávajícím se na Ukrajině. Situace se města Brna dotýká i přímo, jelikož město Charkov, ležící 50 kilometrů od hranic s Ruskem, je od roku 2008 naším partnerským městem. Na znamení solidarity a jako vyjádření podpory Ukrajině jsme dnes rozhodli vyvěsit na budově Nové radnice ukrajinskou vlajku. Svou podporu již vyjádřila i brněnská divadla, která reagovala na výzvu Asociace profesionálních divadel České republiky. Připojilo se Národní divadlo Brno, Divadlo Husa na provázku i Městské divadlo Brno,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

„Žlutomodrá vlajka nebude na nové radnici žádným nováčkem. Loni v létě se Brno jejím vyvěšením připojilo k oslavám 30 let od vyhlášení nezávislosti Ukrajiny. Dnešní události jsou bohužel pohnutější. Tím spíše chceme o své podpoře ujistit jak obyvatele Ukrajiny, kteří jsou eskalací ruské agrese bezprostředně ohroženi, tak zhruba 11 tisíc jejich krajanů, kteří žijí přímo v našem městě a nastalou situaci prožívají s obavami o své příbuzné a přátele,“ dodal předseda Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna Marek Fišer.

Ukrajinská vlajka bude na Nové radnici viset společně s českou.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.