Přeskočit na obsah

Na návštěvu zvou domovy pro seniory či nízkoprahová centra. Začal Týden sociálních služeb

05. října 2021 2 minuty čtení
(zob) – Týden sociálních služeb je akce, která přibližuje fungování, dosah a různorodost poskytovatelů sociálních služeb. Prostřednictvím dnů otevřených dveří v jednotlivých organizacích pozná každý, jak důležitá je funkční síť sociální pomoci. Akce se letos koná již po 13.

Česká republika má více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb. To znamená, že u nás máme pevnou síť domovů pro seniory, pečovatelských služeb, nízkoprahových zařízení, organizací pomáhajících lidem s postižením a mnoho dalších. Právě tyto organizace lépe poznáte během Týdne sociálních služeb.

 Kromě čistě profesních aktivit, jako jsou konference či workshopy, proběhnou hlavně dny otevřených dveří v jednotlivých organizacích, případně další program, který vás seznámí s jejich aktivitami. Cílem akce je ukázat sociální služby jako přirozenou součást každé moderní společnosti. 

Na návštěvu zvou Domovy pro seniory na Nopově, Foltýnově nebo Vychodilově. Romské středisko DROM, které sídlí na Hvězdové, nabídne i doprovodný program ve čtvrtek 7. října. Pro návštěvníky si připravili taneční workshop, vystoupení souboru Piroš rouža nebo výběr z preventivních aktivit, jež využívají v praxi. Centrum Paspoint podporuje lidi s autismem a bude promítat 7. října dokument Normální autistický film. Také zve návštěvníky na den otevřených dveří. Jak funguje a co nabízí Armáda spásy v projektu prevence bezdomovectví, zjistíte na třech brněnských pracovištích. 

Seznam všech brněnských účastníků Týdne sociálních služeb najdete zde

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.