Na návštěvu zvou domovy pro seniory či nízkoprahová centra. Začal Týden sociálních služeb

  • 05. října 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Týden sociálních služeb je akce, která přibližuje fungování, dosah a různorodost poskytovatelů sociálních služeb. Prostřednictvím dnů otevřených dveří v jednotlivých organizacích pozná každý, jak důležitá je funkční síť sociální pomoci. Akce se letos koná již po 13.

Česká republika má více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb. To znamená, že u nás máme pevnou síť domovů pro seniory, pečovatelských služeb, nízkoprahových zařízení, organizací pomáhajících lidem s postižením a mnoho dalších. Právě tyto organizace lépe poznáte během Týdne sociálních služeb.

 Kromě čistě profesních aktivit, jako jsou konference či workshopy, proběhnou hlavně dny otevřených dveří v jednotlivých organizacích, případně další program, který vás seznámí s jejich aktivitami. Cílem akce je ukázat sociální služby jako přirozenou součást každé moderní společnosti. 

Na návštěvu zvou Domovy pro seniory na Nopově, Foltýnově nebo Vychodilově. Romské středisko DROM, které sídlí na Hvězdové, nabídne i doprovodný program ve čtvrtek 7. října. Pro návštěvníky si připravili taneční workshop, vystoupení souboru Piroš rouža nebo výběr z preventivních aktivit, jež využívají v praxi. Centrum Paspoint podporuje lidi s autismem a bude promítat 7. října dokument Normální autistický film. Také zve návštěvníky na den otevřených dveří. Jak funguje a co nabízí Armáda spásy v projektu prevence bezdomovectví, zjistíte na třech brněnských pracovištích. 

Seznam všech brněnských účastníků Týdne sociálních služeb najdete zde

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít