Na náměstí Svobody se sejdou Mikulášové - Tiskový servis

Na náměstí Svobody se sejdou Mikulášové

  • 04. prosince 2017
  • 2 minuty čtení

(gak) - Druhý týden adventních trhů začal. Pro návštěvníky nabízí koncert kapely Mucha, rej Mikulášů i tradiční čtení pro děti.

V pondělí vystoupí od 19:30 hodin zpěvačka Mucha, která byla výtvarnici Vendule Chalánkové inspirací pro jednu z postav pro návrh kolekce nových suvenýrů – front známých brněnských osobností. 

Spousta Mikulášů dorazí v úterý v 16 hodin na náměstí Svobody, aby zde složili „Slib dobrého Mikuláše“.
V 16:30 hodin začíná na pódiu náměstí Svobody Mikulášská nadílka. Děti bude navíc neúnavně bavit Čertík Čiko. V 19 hodin se v Mincmistrovském sklepě uskuteční Beetlejuice. Je to první ze série projekcí Kina NoArt na netradičních místech. Vstupenky za 150 Kč jsou k dostání i on-line. 

Uskuteční se druhá Charitativní středa, tentokrát dostanete donuty a punč a poděkuje vám za to Dětský domov Dagmar. Projekt „Čtení dětem“ pokračuje v 17 hodin vystoupením Moravské galerie Brno. 

Čtvrteční Koncert Xaviera Baumaxy, hudebníka, textaře a performera, začíne na podiu na náměstí Svobody v 19:30 hodin. 

V pátek od 16 hodin vystoupí na náměstí Svobody Sbor Armády spásy a v 17:15 hodin pokračuje Čtení dětem a představí se Technické muzeum Brno.  

Na víkendový nápor těch, kteří chtějí ochutnat opravdu speciality, se připravilo Dominikánské náměstí. 12 stánků, 12 chutí. Vytříbený sortiment.

V neděli v 18 hodin pak kousek od kupole začne přímý přenos adventního koncertu České televize. 

Program a více informací najdete na www.brnenskevanoce.cz nebo FB Brněnské Vánoce.

Další články z rubriky