Na nádvoří Staré radnice Šaška a syna vystřídá DNA

  • 23. července 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) - Letní scéna Divadla Bolka Polívky dnes večer bude mít druhé z celkem 11 představení na nádvoří Staré radnice. Bude na pořadu již druhá inscenace komedie Šašek a syn.

Boleslav Polívka se v ní snaží svého syna Vladimíra převychovat v šaška. "Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů," říká k inscenaci Bolek Polívka.

Dnešní představení je již vyprodané. Na další ze série inscenací je však možné sledovat volné vstupenky. Jsou k dostání v pokladně divadla na Jakubském náměstí či online z webu.

V autorské hře DNA se Bolek Polívka v úterý a ve středu střetne se svou dcerou Annou.

A 28. července bude poprvé na venkovní scéně uvedena klaunérie Letem sokolím, 3. srpna pak komedie Srnky o čtveřici zoufalých mužů s bizarními osudy. První dva srpnové dny budou patřit Bohumilu Kleplovi a jeho komediální one-man show Vysavač o zamilovaném uklízeči z nákupního centra.

Představení začínají vždy ve 20 hodin. Na nádvoří se bude hrát do 5. srpna, kdy je na programu Manželství v kostce se Zuzanou Kronerovou a Oldřichem Navrátilem.

Navíc čeká na návštěvníky představení ještě jedno překvapení. Ve spolupráci s Pivovarem Kamenice nad Lipou vznikl exkluzivně pro 3. ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky pivní speciál.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít