Na modernizaci chlazení v DRFG areně přispěje město 11 miliony - Tiskový servis

Na modernizaci chlazení v DRFG areně přispěje město 11 miliony

  • 10. června 2020
  • 2 minuty čtení

Kompletní rekonstrukci chlazení v brněnské hale Rondo připravuje městská společnost STAREZ-SPORT. Na projekt za více než 30 milionů korun už získala dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR a půjčku z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V návaznosti na to požádala o pomoc s financováním i město.

„Na radě jsme se shodli na poskytnutí dotace ve výši cca 11,2 milionu Kč a o návratné finanční výpomoci necelých 16 milionů Kč. Tento návrh nyní předložíme zastupitelstvu,“ popsal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Cílem rekonstrukce je snížení provozních nákladů DRFG areny s možností využití odpadního tepla z chladicího procesu i snížení rizika závažných havárií. „Od poslední rekonstrukce strojovny chlazení v Rondu uběhlo již zhruba 20 let. Kompresory jsou přitom v provozu 16 hodin denně po dobu 10 měsíců,“ podotkl Jaroslav Suchý.

Rekonstrukce výrazně sníží hluk, spotřebu elektrické energie a spotřebu vody a tím zmenší náročnost provozu. Bude kompletně vyměněna technologie chlazení v prostoru strojovny, technologický kanál a rozvody k ledové ploše. Chladicí technologie bude nově automatizována. Předpokládané roční úspory energií, nákladů na opravu a údržbu spolu s úsporou osobních nákladů činí více než 3 miliony korun.

Celkové výdaje se předpokládají ve výši 32,8 milionu Kč.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Další články z rubriky