Přeskočit na obsah

Na Kraví hoře se opět vyrojila vesmírná tělesa, poprvé jsou k vidění všechny čtyři modely

04. srpna 2022 1 minuta čtení
(ral) - Měsíc, Slunce, Země a Mars, tohle kvarteto vesmírných těles potkáte ode dneška do příštího čtvrtku na Kraví hoře poblíž brněnské hvězdárny. Procházku a okukovačku těchto dokonalých modelů můžete spojit i s návštěvou výstavy nebo letního kina.

Modely Země, Marsu, Měsíce a Slunce najdete v parku na Kraví hoře od 4. do 11. srpna denně od 14 do 23.30. Jejich instalaci může narušit silný déšť nebo vítr. Před tím, než vyrazíte, si raději ověřte aktuální situaci na facebook.hvezdarna.cz nebo na titulní stránce www.hvezdarna.cz.

Pokud můžete, k cestě využijte MHD. U automobilu počítejte s delší docházkovou vzdáleností od místa zaparkování, navíc jde o oblast se zavedeným rezidentním parkováním, jako návštěvník zde za parkování mezi 17. večer a 6. ranní musíte zaplatit (týká se všedních dnů).

Další informace o programu jsou dostupné na webu hvězdárny.

Mohlo by vás dále zajímat

Biotop Brno-jih. Foto: M. Schmerková
Vyšel prázdninový Brněnský metropolitan

(zug) – Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Těžištěm jsou letní akce, jako divadelní a hudební festivaly, letní kina, dronové show, Festival planet či Den Brna.

Nejnovější články

Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly
Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly

Druhý srpnový víkend se ponese ve znamení oslav Dne Brna. Vojáky, řemeslníky, pištce a tambory ze 17. století však doplní soudobí hudebníci, kteří už ve čtvrtek „rozběhli“ Maraton hudby. V neděli se k nim pak přidají i divadelníci a kejklíři, kteří se představí na Prknech, dlažbě i trávě. A na to všechno budou z pátku na sobotu padat hvězdy. Bylo by škoda si takový krásný mumraj nechat ujít…

Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu
Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu

Jaká místa jsou nebezpečná, kdo už se setkal s pouliční kriminalitou nebo jestli je kamerový dohled dostatečný – i takové byly otázky, na které odpovídala veřejnost v průzkumu provedeném Masarykovou univerzitou. Město tyto názory obyvatel sbírá pravidelně a na základě výsledků může například lépe cílit preventivní opatření.

Nabíjecí stanice pro elektroauta. Foto: M. Schmerková
Elektromobily mají u dobíjecích stanic vlastní zónu E. Jaká jsou pravidla?

(and) – Ke stávajícím parkovacím zónám A, B a C přibyla od pondělí nová zóna E. Bude u nabíjecích stanic pro elektromobily a měla by zajistit, že tato místa neobsadí jiný vůz než elektromobil či hybrid a že zároveň parkovací stání nezůstane obsazené déle, než je nezbytné.

Rekonstrukce bitvy mezi Brňany a Švédy. Foto: Michal Růžička, TIC Brno
Brno oslaví svůj den na povrchu i pod zemí

Centrum města se o víkendu vrátí o čtyři sta let zpět do historie, do momentu, kdy Brňané odrazili švédské útočníky. Vítězství, které Brnu na další staletí zajistilo status moravské metropole, oslaví třídenní program, ve kterém nechybí ani oblíbená ukázka historické bitvy.