Na Kolišti a Žerotínově náměstí začínají od úterý 2. května dopravní omezení

  • 04. května 2017
  • 2 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO (ik, taz) - V úterý 2. května byla zahájena série dopravních omezení a uzavírek na malém městském okruhu, a to na Kolišti a Žerotínově náměstí.

Teplárny Brno mění parovodní potrubí za horkovodní. 

Dopravní omezení od 2. 5. do 30. 9.
Uzavírka dvou jízdních pruhů na Žerotínově náměstí v úseku Veveří – Kounicova po pravé straně s obousměrným převedením dopravy do protisměru.

Dopravní omezení od 2. 5. do 28. 5.
Uzavírka dvou jízdních pruhů na Moravském náměstí a na Kolišti v úseku Kounicova – Milady Horákové po levé straně u zástavby s obousměrným převedením dopravy do protisměru. Doprava se vrací do stávajícího uspořádání u domu Koliště č. 19, odbočení do ulice Lidické je zakázáno.

Dopravní omezení od 29. 5.  do 17. 9.
Uzavírka dvou jízdních pruhů na Moravském náměstí a Kolišti v úseku Kounicova – Milady Horákové, po pravé straně u parku s obousměrným převedením dopravy do protisměru, doprava se vrací do stávajícího uspořádání u domu Koliště 19.

Dopravní značení umožní po malém městském okruhu po Kolišti a Žerotínově náměstí obousměrně projet. Avšak s ohledem na kapacitu komunikace byla nařízena i objížďka ulicemi Lidická, Kounicova, Veveří, Milady Horákové, Moravské náměstí, která by měla přetíženému kolizními místu odlehčit.

Doporučujeme, aby se motoristé pokud možno vyhýbali této lokalitě a volili jiné trasy.

Z hlediska plynulosti provozu je také důležité připomenout, že zákon zapovídá vjíždění do křižovatky, pokud ji nelze bezpečně projet. Porušování tohoto pravidla vede často k ochromení dopravy v širokém okolí původního místa dopravního omezení. 

Od 26. 6.  do 17. 9. budou přeloženy trolejbusové zastávky Brandlova na začátek ulice Kounicovy a Veveří.

Od pondělí 29. 5. 2017 bude platit úplná uzavírka místní komunikace na Moravském náměstí – z Lidické ulice nebude možné pokračovat rovně podél kolejí. Uzavřen bude i druhý směr. Objízdné trasy budou značeny.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít