Přeskočit na obsah

Na Kolišti a Žerotínově náměstí začínají od úterý 2. května dopravní omezení

04. května 2017 2 minuty čtení
AKTUALIZOVÁNO (ik, taz) - V úterý 2. května byla zahájena série dopravních omezení a uzavírek na malém městském okruhu, a to na Kolišti a Žerotínově náměstí.

Teplárny Brno mění parovodní potrubí za horkovodní. 

Dopravní omezení od 2. 5. do 30. 9.
Uzavírka dvou jízdních pruhů na Žerotínově náměstí v úseku Veveří – Kounicova po pravé straně s obousměrným převedením dopravy do protisměru.

Dopravní omezení od 2. 5. do 28. 5.
Uzavírka dvou jízdních pruhů na Moravském náměstí a na Kolišti v úseku Kounicova – Milady Horákové po levé straně u zástavby s obousměrným převedením dopravy do protisměru. Doprava se vrací do stávajícího uspořádání u domu Koliště č. 19, odbočení do ulice Lidické je zakázáno.

Dopravní omezení od 29. 5.  do 17. 9.
Uzavírka dvou jízdních pruhů na Moravském náměstí a Kolišti v úseku Kounicova – Milady Horákové, po pravé straně u parku s obousměrným převedením dopravy do protisměru, doprava se vrací do stávajícího uspořádání u domu Koliště 19.

Dopravní značení umožní po malém městském okruhu po Kolišti a Žerotínově náměstí obousměrně projet. Avšak s ohledem na kapacitu komunikace byla nařízena i objížďka ulicemi Lidická, Kounicova, Veveří, Milady Horákové, Moravské náměstí, která by měla přetíženému kolizními místu odlehčit.

Doporučujeme, aby se motoristé pokud možno vyhýbali této lokalitě a volili jiné trasy.

Z hlediska plynulosti provozu je také důležité připomenout, že zákon zapovídá vjíždění do křižovatky, pokud ji nelze bezpečně projet. Porušování tohoto pravidla vede často k ochromení dopravy v širokém okolí původního místa dopravního omezení. 

Od 26. 6.  do 17. 9. budou přeloženy trolejbusové zastávky Brandlova na začátek ulice Kounicovy a Veveří.

Od pondělí 29. 5. 2017 bude platit úplná uzavírka místní komunikace na Moravském náměstí – z Lidické ulice nebude možné pokračovat rovně podél kolejí. Uzavřen bude i druhý směr. Objízdné trasy budou značeny.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.