Přeskočit na obsah

Na Kociánce má vzniknout areál sociálních služeb a bydlení. Město vybralo zhotovitele projektové dokumentace

01. července 2020

Zpracovatele projektové dokumentace pro projekt „Areál sociálních služeb a bydlení Kociánka“ vybrali dnes brněnští radní. Studii a dokumentaci nutnou pro stavbu domu s pečovatelskou službou, domovů pro seniory a se zvláštním režimem i technickou infrastrukturu vypracuje firma Atelier 99, s. r. o. Moderní komplex bude v budoucnu sloužit lidem vyššího věku i těm s těžkou formou poruch autistického spektra.

Úkolem vybrané firmy Atelier 99 bude zpracovat projektovou dokumentaci a zajistit výkon autorského dozoru stavby. „V rámci projektu chceme do budoucna na Kociánce vybudovat dům s pečovatelskou službou, domov se zvláštním režimem a domov pro seniory. Vybraný zhotovitel kromě studie vytvoří také dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí. Město pak bude moci ve vhodnou chvíli dát pokyn ke zpracování dalších stupňů projektové dokumentace a k zahájení výstavby,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dům s pečovatelskou službou je plánovaný jako bezbariérová budova s 48 bytovými jednotkami. Z nich bude 10 bytů určeno pro imobilní klienty. „Plánujeme také postavit malokapacitní zařízení pro osoby, které trpí těžkou formou poruchy autistického spektra. Mělo by nabídnout 10–12 lůžek. Chystáme také domov pro seniory s kapacitou 160 lůžek a přístavbu domova pro seniory ve stávajícím areálu, čímž se celková kapacita v současnosti už fungujícího zařízení pro osoby vyššího věku se sníženou soběstačností rozšíří na 180 lůžek,“ řekl náměstek primátorky Robert Kerndl.

Kdy nové objekty na Kociánce budou stát, není zatím jasné. „Zhotovitel připraví projektovou dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí. Další stupně dokumentace pak budou zpracovávané vždy na výzvu města. Za vytvoření dokumentace a autorský dozor zaplatí město podle nabídkové ceny přibližně 15,8 milionu korun bez DPH. Budeme se snažit na projekt získat dotaci, což by uspíšilo jeho realizaci,“ dodal radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.