Přeskočit na obsah

Na Kociánce má vzniknout areál sociálních služeb a bydlení. Město vybralo zhotovitele projektové dokumentace

01. července 2020
Zpracovatele projektové dokumentace pro projekt „Areál sociálních služeb a bydlení Kociánka“ vybrali dnes brněnští radní. Studii a dokumentaci nutnou pro stavbu domu s pečovatelskou službou, domovů pro seniory a se zvláštním režimem i technickou infrastrukturu vypracuje firma Atelier 99, s. r. o. Moderní komplex bude v budoucnu sloužit lidem vyššího věku i těm s těžkou formou poruch autistického spektra.

Úkolem vybrané firmy Atelier 99 bude zpracovat projektovou dokumentaci a zajistit výkon autorského dozoru stavby. „V rámci projektu chceme do budoucna na Kociánce vybudovat dům s pečovatelskou službou, domov se zvláštním režimem a domov pro seniory. Vybraný zhotovitel kromě studie vytvoří také dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí. Město pak bude moci ve vhodnou chvíli dát pokyn ke zpracování dalších stupňů projektové dokumentace a k zahájení výstavby,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dům s pečovatelskou službou je plánovaný jako bezbariérová budova s 48 bytovými jednotkami. Z nich bude 10 bytů určeno pro imobilní klienty. „Plánujeme také postavit malokapacitní zařízení pro osoby, které trpí těžkou formou poruchy autistického spektra. Mělo by nabídnout 10–12 lůžek. Chystáme také domov pro seniory s kapacitou 160 lůžek a přístavbu domova pro seniory ve stávajícím areálu, čímž se celková kapacita v současnosti už fungujícího zařízení pro osoby vyššího věku se sníženou soběstačností rozšíří na 180 lůžek,“ řekl náměstek primátorky Robert Kerndl.

Kdy nové objekty na Kociánce budou stát, není zatím jasné. „Zhotovitel připraví projektovou dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí. Další stupně dokumentace pak budou zpracovávané vždy na výzvu města. Za vytvoření dokumentace a autorský dozor zaplatí město podle nabídkové ceny přibližně 15,8 milionu korun bez DPH. Budeme se snažit na projekt získat dotaci, což by uspíšilo jeho realizaci,“ dodal radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.