Přeskočit na obsah

Na Kamechách se otevřela nová školka, školáci na Měšťanské mají novou kuchyni

02. října 2017 2 minuty čtení
(ral, taz) - Na sídlišti Kamechy se dnes odpoledne otevřela nová mateřská škola, kterou se podařilo postavit za méně než jeden rok. Na základní škole Měšťanská zase ode dneška vaří v nové kuchyni. Jde o jedny z četných investic do škol a školských zařízení v letošním roce.

Investice do novostavby školky na Kamechách za 75 milionů korun pomohla vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou školských zařízení v této části města.

„O tom, že školka v této lokalitě chybí a místní obyvatele to trápí, jsme poprvé slyšeli už na prvním zasedání zastupitelstva po našem příchodu do funkce. Jsem proto rád, že se nám situaci podařilo vyřešit a školku nyní otvíráme,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Na Kamechách se nyní otvírá 6 tříd pro 168 dětí. Další 4 třídy mateřských škol přibyly v Brně díky dostavbám stávajících mateřských škol.

Nová investice slouží od tohoto týdne i na základní škole Měšťanská. Jídelna, kuchyně i zázemí prošly rozsáhlou rekonstrukcí za více než 14 milionů korun.

Jedná se o jeden z četných projektů rekonstrukcí školních jídelen, které se letos v Brně realizovaly. Během prázdnin proběhly renovace v základní škole Blažkova (Lesná), Jana Babáka (Žabovřesky) a Novolíšeňská (Líšeň). „Letos už se v jednotlivých školách a školkách proinvestovalo více než 200 milionů korun a další opravy se připravují,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík. 

Jídelna na ZŠ Měšťanské slouží pro žáky druhého stupně a také pro žáky Regionální fotbalové akademie, kteří sem docházejí kromě oběda také na snídaně a dvakrát denně na svačinu. V nové kuchyni, která je vybavena nejmodernější technologií na vaření, se budou pro strávníky připravovat každý den k obědu dvě jídla. Dosud si vybírat nemohli, vařilo se jen jedno. „Naše škola byla jednou z pěti posledních brněnských škol, kde žáci tuto možnost neměli. O změnu jsme usilovali více než deset let. Jsme velice rádi, že se ji podařilo uskutečnit,“ řekla ředitelka školy Božena Küfhaberová.

Úpravy začaly v červenci a trvaly tři měsíce. Celková výše nákladů na rekonstrukci dosáhla 14,2 milionu korun, město do ní vložilo 9 milionů korun.

Pokud to zastupitelstvo v úterý schválí, dalších 750 tisíc korun poputuje na rekonstrukci výdejen jídla na Dvorecké a Požární, kam docházejí do výuky žáci 1. stupně ZŠ Měšťanské.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.