Na Kamechách se otevřela nová školka, školáci na Měšťanské mají novou kuchyni - Tiskový servis

Na Kamechách se otevřela nová školka, školáci na Měšťanské mají novou kuchyni

  • 02. října 2017
  • 2 minuty čtení

(ral, taz) - Na sídlišti Kamechy se dnes odpoledne otevřela nová mateřská škola, kterou se podařilo postavit za méně než jeden rok. Na základní škole Měšťanská zase ode dneška vaří v nové kuchyni. Jde o jedny z četných investic do škol a školských zařízení v letošním roce.

Investice do novostavby školky na Kamechách za 75 milionů korun pomohla vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou školských zařízení v této části města.

„O tom, že školka v této lokalitě chybí a místní obyvatele to trápí, jsme poprvé slyšeli už na prvním zasedání zastupitelstva po našem příchodu do funkce. Jsem proto rád, že se nám situaci podařilo vyřešit a školku nyní otvíráme,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Na Kamechách se nyní otvírá 6 tříd pro 168 dětí. Další 4 třídy mateřských škol přibyly v Brně díky dostavbám stávajících mateřských škol.

Nová investice slouží od tohoto týdne i na základní škole Měšťanská. Jídelna, kuchyně i zázemí prošly rozsáhlou rekonstrukcí za více než 14 milionů korun.

Jedná se o jeden z četných projektů rekonstrukcí školních jídelen, které se letos v Brně realizovaly. Během prázdnin proběhly renovace v základní škole Blažkova (Lesná), Jana Babáka (Žabovřesky) a Novolíšeňská (Líšeň). „Letos už se v jednotlivých školách a školkách proinvestovalo více než 200 milionů korun a další opravy se připravují,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík. 

Jídelna na ZŠ Měšťanské slouží pro žáky druhého stupně a také pro žáky Regionální fotbalové akademie, kteří sem docházejí kromě oběda také na snídaně a dvakrát denně na svačinu. V nové kuchyni, která je vybavena nejmodernější technologií na vaření, se budou pro strávníky připravovat každý den k obědu dvě jídla. Dosud si vybírat nemohli, vařilo se jen jedno. „Naše škola byla jednou z pěti posledních brněnských škol, kde žáci tuto možnost neměli. O změnu jsme usilovali více než deset let. Jsme velice rádi, že se ji podařilo uskutečnit,“ řekla ředitelka školy Božena Küfhaberová.

Úpravy začaly v červenci a trvaly tři měsíce. Celková výše nákladů na rekonstrukci dosáhla 14,2 milionu korun, město do ní vložilo 9 milionů korun.

Pokud to zastupitelstvo v úterý schválí, dalších 750 tisíc korun poputuje na rekonstrukci výdejen jídla na Dvorecké a Požární, kam docházejí do výuky žáci 1. stupně ZŠ Měšťanské.

Další články z rubriky