Přeskočit na obsah

Na Kamechách se otevřela nová školka, školáci na Měšťanské mají novou kuchyni

02. října 2017 2 minuty čtení
(ral, taz) - Na sídlišti Kamechy se dnes odpoledne otevřela nová mateřská škola, kterou se podařilo postavit za méně než jeden rok. Na základní škole Měšťanská zase ode dneška vaří v nové kuchyni. Jde o jedny z četných investic do škol a školských zařízení v letošním roce.

Investice do novostavby školky na Kamechách za 75 milionů korun pomohla vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou školských zařízení v této části města.

„O tom, že školka v této lokalitě chybí a místní obyvatele to trápí, jsme poprvé slyšeli už na prvním zasedání zastupitelstva po našem příchodu do funkce. Jsem proto rád, že se nám situaci podařilo vyřešit a školku nyní otvíráme,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Na Kamechách se nyní otvírá 6 tříd pro 168 dětí. Další 4 třídy mateřských škol přibyly v Brně díky dostavbám stávajících mateřských škol.

Nová investice slouží od tohoto týdne i na základní škole Měšťanská. Jídelna, kuchyně i zázemí prošly rozsáhlou rekonstrukcí za více než 14 milionů korun.

Jedná se o jeden z četných projektů rekonstrukcí školních jídelen, které se letos v Brně realizovaly. Během prázdnin proběhly renovace v základní škole Blažkova (Lesná), Jana Babáka (Žabovřesky) a Novolíšeňská (Líšeň). „Letos už se v jednotlivých školách a školkách proinvestovalo více než 200 milionů korun a další opravy se připravují,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík. 

Jídelna na ZŠ Měšťanské slouží pro žáky druhého stupně a také pro žáky Regionální fotbalové akademie, kteří sem docházejí kromě oběda také na snídaně a dvakrát denně na svačinu. V nové kuchyni, která je vybavena nejmodernější technologií na vaření, se budou pro strávníky připravovat každý den k obědu dvě jídla. Dosud si vybírat nemohli, vařilo se jen jedno. „Naše škola byla jednou z pěti posledních brněnských škol, kde žáci tuto možnost neměli. O změnu jsme usilovali více než deset let. Jsme velice rádi, že se ji podařilo uskutečnit,“ řekla ředitelka školy Božena Küfhaberová.

Úpravy začaly v červenci a trvaly tři měsíce. Celková výše nákladů na rekonstrukci dosáhla 14,2 milionu korun, město do ní vložilo 9 milionů korun.

Pokud to zastupitelstvo v úterý schválí, dalších 750 tisíc korun poputuje na rekonstrukci výdejen jídla na Dvorecké a Požární, kam docházejí do výuky žáci 1. stupně ZŠ Měšťanské.

Mohlo by vás dále zajímat

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.

Adam Ondra a jeho volný přelez Macochy. Foto: © Adam Ondra, autor: Petr Chodura
Triumfy brněnského sportu v roce 2022

Sport je plný emocí. Někdy přináší triumfální výhry, jindy kruté prohry. Z těch prvních se ale Brňané loni naštěstí radovali mnohem častěji. Na které úspěchy roku 2022 budou dějiny brněnského sportu ještě dlouhá léta vzpomínat? Pojďme si je v teple a u šálku horké čokolády společně připomenout.

Sune Frederiksen. Foto: Zdeněk Kolařík
Sune Frederiksen: Na mistrovství světa bude mít šanci každý

Český reprezentační trenér a cizinec. Pražák a hráč Brna. Sune Frederiksen je mužem zajímavých kontrastů, ale jedna věc je neoddiskutovatelná – v srdci je především hráč a nadšený milovník curlingu. Loni si v roli kouče připsal už jeden zajímavý triumf, když jeho svěřenci vyhráli mistrovství světa skupiny B, a v březnu zamíří na šampionát elit do Vancouveru.

Už od podzimu 2021 si lidé na jižní Moravě mohli prohlédnout zmenšeninu exponátu, který se pak v březnu představil návštěvníkům Všeobecné světové výstavy Expo v Dubaji. Prezentace v českém pavilonu se speciální průchozí projekční stěnou imitující vlákna DNA a mikrosvět přiblížila Gregora Johanna Mendela a jeho přínos světu. A také zvala diváky do jeho působiště, kde byly položeny základy genetiky  do Brna. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno
Komiks, stezka, seriál i skleník. Co přinesl rok Mendela?

Kdo měl v průběhu roku 2022 oči otevřené, nemohl jméno Mendel přehlédnout. Na oslavu 200. výročí narození vědce a opata starobrněnského kláštera se Brno poctivě připravovalo, městská správa, univerzity, muzea a další instituce připravily řadu aktivit, jen škoda, že zlatý hřeb oslav – dokončení Mendlova náměstí a instalace sochy Hrachovina – přijde na řadu až letos. Připravili jsme pro vás malou ochutnávku z onoho roku ve znamení zeleného hrášku.

Nejnovější články

Instalace Lightness v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Foto: MMB
Drama se o víkendu chystá pod košem a Stará radnice poodkrývá svá zákoutí

Pracovní týden dospěl do cílové rovinky, už jen přetrhnout pomyslnou cílovou pásku a je tu víkend. Můžete ho strávit třeba v Technickém muzeu na výstavě věnující se autoklubům. Zblízka poznáte Starou radnici na prohlídce a rozloučení se chystá v Moravské galerii s instalací Lightness.  

Za rok 2022 bylo Cenou města Brna oceněno 14 osobností.
Cenu města Brna získalo 14 osobností

Primátorka města Brna Markéta Vaňková předala Cenu města Brna za rok 2022 dvanácti osobnostem. Vladimír Koudelka a Bohumil Samek byli oceněni in memoriam. Ceremoniál se uskutečnil v úterý 24. ledna 2023 v Zastupitelském sále na Nové radnici.

Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb
Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb

Poprvé se v roce 2023 zastupitelé sešli v úterý 24. ledna. Na programu měli více než 80 bodů. Ty se týkaly například dotací na podporu vytváření zelených střech, na provoz sportovišť, další peníze pomohou kulturním organizacím nebo neziskovým organizacím působícím v sociální sféře.

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.