Přeskočit na obsah

Na Kamechách se otevřela nová školka, školáci na Měšťanské mají novou kuchyni

02. října 2017 2 minuty čtení
(ral, taz) - Na sídlišti Kamechy se dnes odpoledne otevřela nová mateřská škola, kterou se podařilo postavit za méně než jeden rok. Na základní škole Měšťanská zase ode dneška vaří v nové kuchyni. Jde o jedny z četných investic do škol a školských zařízení v letošním roce.

Investice do novostavby školky na Kamechách za 75 milionů korun pomohla vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou školských zařízení v této části města.

„O tom, že školka v této lokalitě chybí a místní obyvatele to trápí, jsme poprvé slyšeli už na prvním zasedání zastupitelstva po našem příchodu do funkce. Jsem proto rád, že se nám situaci podařilo vyřešit a školku nyní otvíráme,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Na Kamechách se nyní otvírá 6 tříd pro 168 dětí. Další 4 třídy mateřských škol přibyly v Brně díky dostavbám stávajících mateřských škol.

Nová investice slouží od tohoto týdne i na základní škole Měšťanská. Jídelna, kuchyně i zázemí prošly rozsáhlou rekonstrukcí za více než 14 milionů korun.

Jedná se o jeden z četných projektů rekonstrukcí školních jídelen, které se letos v Brně realizovaly. Během prázdnin proběhly renovace v základní škole Blažkova (Lesná), Jana Babáka (Žabovřesky) a Novolíšeňská (Líšeň). „Letos už se v jednotlivých školách a školkách proinvestovalo více než 200 milionů korun a další opravy se připravují,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík. 

Jídelna na ZŠ Měšťanské slouží pro žáky druhého stupně a také pro žáky Regionální fotbalové akademie, kteří sem docházejí kromě oběda také na snídaně a dvakrát denně na svačinu. V nové kuchyni, která je vybavena nejmodernější technologií na vaření, se budou pro strávníky připravovat každý den k obědu dvě jídla. Dosud si vybírat nemohli, vařilo se jen jedno. „Naše škola byla jednou z pěti posledních brněnských škol, kde žáci tuto možnost neměli. O změnu jsme usilovali více než deset let. Jsme velice rádi, že se ji podařilo uskutečnit,“ řekla ředitelka školy Božena Küfhaberová.

Úpravy začaly v červenci a trvaly tři měsíce. Celková výše nákladů na rekonstrukci dosáhla 14,2 milionu korun, město do ní vložilo 9 milionů korun.

Pokud to zastupitelstvo v úterý schválí, dalších 750 tisíc korun poputuje na rekonstrukci výdejen jídla na Dvorecké a Požární, kam docházejí do výuky žáci 1. stupně ZŠ Měšťanské.

Mohlo by vás dále zajímat

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Ředitel JICu Petr Chládek: „Naší touhou není atakovat pozice hlavních měst, ale vybudovat si místo v rámci ‚dvojek’, tedy stát po boku Lince, Drážďan apod.“ Foto: JIC
Podporujeme lidi s nápadem, který má šanci dobýt svět. Už 20 let

Z bodu, kde zhruba každý osmý člověk nemohl sehnat práci, do situace, kdy lidé sami vytvářejí nadstandardně placená pracovní místa. Z města s krachujícími podniky a opuštěnými továrnami líhní startupů a inovativních firem. Takovou proměnou Brno prošlo od přelomu tisíciletí do současnosti. A na tom, že věci nabraly tenhle směr, má kromě jiného zásluhu i JIC, který vznikl právě před 20 lety s cílem pomáhat podnikatelům prorazit nejen v regionu, ale i ve světě. O „včera, dnes a zítra“ této instituce jsme mluvili s jejím ředitelem Petrem Chládkem. 

Nejnovější články

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.