Na jedné z hlavních cyklistických tras podél řeky Svitavy vznikne bezpečný podjezd - Tiskový servis

Na jedné z hlavních cyklistických tras podél řeky Svitavy vznikne bezpečný podjezd

  • 27. ledna 2021
  • 1 minuta čtení

Problematické křížení cyklistické trasy podél řeky Svitavy s frekventovanou čtyřproudovou komunikací na ulici Hladíkova vyřeší podjezd. Hotový by měl být do konce letošního roku.

Cyklistická trasa, která je součástí mezinárodního koridoru Eurovelo 9, je vedena podél řeky Svitavy. „V oblasti křížení s dopravně velmi vytíženou silnicí I. třídy na ulici Hladíkova v současné době neexistuje přímé a bezpečné překonání této komunikace. Přitom tímto kritickým místem projede více než patnáct tisíc automobilů denně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nejbližší legální variantou je přesun po chodníku na zhruba 180 m vzdálenou světelnou křižovatku. Většina chodců i cyklistů proto volí neorganizovaný a nebezpečný přejezd či přechod přes silnici. „Návrh spočívá v přímém propojení dvou stávajících stezek, ze severu vedené od ulice Křenová a jižním směrem k ulici Černovická, pomocí nově vybudovaného úseku v podjezdu pod silničním mostem,“ nastínil radní pro oblast investic David Grund.

Předpokládané celkové výdaje: 20 336 137 Kč včetně DPH
Předpokládaná výše dotace: 14 566 334,40 Kč
Finanční účast města: 5 769 802,60 Kč

„Na vybudování bezpečného podjezdu požádá město o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ještě do konce tohoto měsíce,“ doplnila Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Další články z rubriky