Přeskočit na obsah

Na Jánskou se na rok nastěhují dvě střední školy

21. dubna 2021
Do prázdných prostor na Jánské 22, které donedávna obývala Střední škola Charbulova, se znovu vrátí studenti (dovolí-li to tedy pandemická situace). V příštím školním roce by tu dočasný domov měly najít Střední zdravotnická škola Evangelické akademie a Střední odborná škola EDUCAnet Brno.

„Pronájem oběma školám, který jsme dnes schválili, je krátkodobým řešením. Do budoucna uvažujeme, jak dům, který je zapsaný jako kulturní památka, využijeme. Nový územní plán rozšíří možnosti toho, jak budova může sloužit – zatímco teď je určena úzce pro školství, nově bude moci nabízet třeba zdravotnické nebo kulturní služby a sídlit by tu mohla i veřejná správa,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Oběma středním školám možnost využít prostory jen na dobu určitou vyhovuje. Střední zdravotnická škola Evangelické akademie sídlí běžně na Šimáčkově, ale tamější budovu rekonstruuje, a hledala proto náhradní prostory. Také Střední odborná škola EDUCAnet Brno požádala o pronájem vysloveně jen na školní rok 2021/2022. Každá z nich bude mít v budově své učebny a budou se střídat ve využívání tělocvičny a šaten. Obě nájemní smlouvy budou uzavřeny do 31. 7. 2022, školy za pronájem zaplatí 700 Kč/m2/rok.

„Jsem rád, že jsme našli nájemce a budova nebude prázdná, naopak většina jí bude pronajatá. O koncepci jejího dlouhodobého využití budeme vést diskuzi na základě analýz, které se připravují – jednou z variant je přestěhovat do této budovy magistrátní odbory, které jsou v současné době v pronajatých prostorách, což není ideální. Celá záležitost je spojena s rychlostí předpokládané výstavby nového magistrátního objektu společností COMS. Takto jsme získali rok, během kterého město musí definitivně rozhodnout o dalším využití a případných stavebních úpravách. Staticky je dům naštěstí v dobrém stavu, ale potřebuje vyměnit okna nebo opravit pískovcové obklady,“ doplnil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

V budově dál zůstává také mateřská škola spadající pod ZŠ Husova 17, která využívá i přilehlou zahradu, a jeden byt, který je aktuálně obsazený.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.