Přeskočit na obsah

Na Jabloňové vyroste zelená střecha

13. ledna 2021

Budova Jabloňová 1a slouží městské části Brno-Medlánky jako sklad, dílna či archiv. Současnou střechu hodlá město Brno přebudovat na tzv. zelenou střechu a získat na tento projekt dotaci z Operačního programu Životní prostředí.

Zelené střechy ochlazují vnitřní prostor a v jisté míře i své okolí, zamezují úniku tepla z budovy, snižují množství poletavého prachu a rovněž zadržují srážky, které by jinak bez užitku odtékaly do kanalizace. Jsou tak šetrné k životnímu prostředí a zároveň ekonomické.

„Tento projekt je dalším krokem v naší vizi spořivého a k přírodě přátelského města. Celkové výdaje na jeho realizaci se předpokládají ve výši 2,5 mil. Kč, dotace je odhadována na 2,1 mil. Kč. Výsledkem bude mimo dalších benefitů také úspora peněz, v tomto konkrétním případě veřejných zdrojů, tedy v jistém smyslu majetku všech občanů našeho města. Rád bych připomněl, že Brňané mohou rovněž získat příspěvek na svoji zelenou střechu, informace k tomu najdou na webu města,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Brno by se na výstavbě střechy mělo podílet částkou cca 185 000 Kč včetně DPH. Nositelem projektu „Zelená střecha – Jabloňová 1a, Brno-Medlánky“ je městská část Brno-Medlánky. Měl by být zrealizován do podzimu letošního roku. Termín pro podání žádosti o dotaci je do 1. 3. 2021.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.