Na dotacích pro kulturu rozdělí město téměř 36 milionů - Tiskový servis

Na dotacích pro kulturu rozdělí město téměř 36 milionů

  • 23. června 2021
  • 2 minuty čtení

Brněnští radní dnes schválili dotační programy v oblasti kultury pro rok 2022. Celkem se rozdělí téměř 36 milionů korun. Na rok 2022 nebude možné žádat o dvouleté dotace, které byly vyhlašovány předchozí rok, a jsou tak v běhu. Na tyto dvouleté dotace je z rozdělované částky alokováno přes 7 milionů korun, a tak bude na jednoleté dotace v oblasti kultury na rok 2022 rozdělována částka necelých 29 milionů korun.

Poskytování dotací pro kulturu se bude i tentokrát dělit podle jednotlivých oblastí, kterých je celkem devět:

-        Audiovize (celkem k rozdělení 1 402 tis.)

-        Divadlo, performance a cirkus (2 142 tis.)

-        Podpora uměleckých řemesel a lidových tradic (1 647 tis.)

-        Hudba (9 716 tis.)

-        Celoroční činnosti hudebních klubů (3 518 tis.)

-        Kulturně-vzdělávací a zájmové činnosti (2 956 tis.)

-        Literatura (888 tis.)

-        Tanec (963 tis.)

-        Výtvarné umění, fotografie, design a architektura (5 748 tis.)

O jednoleté dotace na rok 2022 si budou moci zájemci požádat od poloviny srpna do konce září letošního roku. Jsme rádi, že i přes veškeré komplikace spjaté s covidem se nám podařilo rozdělované finance na dotace v oblasti kultury nekrátit,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Žádat o dotace půjde na webových stránkách https://dotace-kultura.brno.cz . Zde budou také uvedeny kompletní podmínky příslušných dotačních programů. Výsledky dotačního řízení pak bude možné zkontrolovat v aplikaci https://apl.brno.cz/dotace/schvalenedotace/. 

Každoročně Odbor kultury MMB pracuje na evaluaci celého dotačního systému a hledá cestu k jeho větší efektivnosti a srozumitelnosti. Snažíme se celý proces co nejvíce zjednodušit, a tak na nadcházející rok došlo k úpravám zejména v nákladech, které žadatel může zahrnout do celkového rozpočtu. Věříme, že tato změna týkající se zejména rozšíření dosavadních možností bude pro žadatele příjemným překvapením. Dále nebudou muset právnické osoby prokazovat svoji existenci, Odbor kultury MMB si tyto skutečnosti v příslušných rejstřících vyhledá sám. Novou povinnou přílohou pro většinu právnických osob na základě zákona ale budou výpisy z evidence skutečných majitelů. Tady radíme situaci nepodcenit a zavčas si zmíněné výpisy zařídit,“ shrnul největší změny radní pro kulturu Marek Fišer.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky