Na dosah slonům, lvům a žirafám. Staňte se součástí divočiny v centru Brna

  • 21. ledna 2020
  • 2 minuty čtení
(mesz) - Proletět se v hejnu plameňáků, potopit se ke korálovým útesům, putovat s liškami polárními, dívat se lvům z očí do očí. To vše lze zažít v centru v Radnické ulici 6. Zoo Brno zde dnes otevírá jedinečný projekt Virtuální expedice.

 „V Česku i střední Evropě to bude jedinečný zážitek. Chceme vyjít vstříc těm, kteří nemají zájem chodit do zoo kvůli tomu, že jsou zvířata ve výbězích a nemají možnost trávit celý den například na otevřených pláních či v deštném pralese. Ve Virtuální expedici nejsou žádné hranice a lidé se mohou pomyslně dostat do bezprostřední blízkosti rozmanitých živočichů po celém světě, a navíc v úchvatných prostředích,“ přiblížil ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Návštěvníci si sednou na otáčivé křeslo, nasadí si speciální brýle a ocitnou se přímo mezi zvířaty. Nejprve je možné zažít cestu kolem světa a podívat se do chladných severských krajin. V průběhu tohoto roku doplní Zoo Brno program také o snímky, které zavedou zájemce pod mořskou hladinu a do tropických oblastí.

Filmy pocházejí z dílny společnosti Wild Immersion, jejíž patronkou je známá ochránkyně přírody Jane Goodallová. „Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to zážitek, který si člověk opravdu zapamatuje a vryje se mu pod kůži. A upřímně, právě to chceme. Naším cílem není jen ukázat, jak to vypadá jinde ve světe. Rádi bychom v lidech vyvolali zájem o přírodu, její rozmanitost, a především o ochranu ohrožených druhů,“ doplnil Hovorka.

Zkušební provoz Virtuální expedice začne pro veřejnost 21. ledna. Otevřeno bude od úterý do neděle, a to vždy od 10 do 18 hodin. Více informací naleznete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít