Přeskočit na obsah

Na Červeném kopci začnou bourací práce, na které naváže stavba sociálně-zdravotního komplexu

12. února 2020

Smlouvu na provedení bouracích prací v objektech bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci dnes na svém jednání schválili radní. Vítěznou nabídku na veřejnou zakázku vybrala komise ze 13 přihlášených společností. Bourací práce by měly být dokončené do 4 měsíců od data převzetí staveniště.

Vítězná nabídka společnosti L.N.O., s. r. o. počítá s cenou 3,2 milionu korun bez DPH. Firma zajistí demolici tří bývalých nemocničních pavilonů, ozonizační stanice a márnice. Bourací práce jsou nezbytné pro následnou výstavbu sociálně-zdravotního komplexu. Vítězná firma nabídla nejnižší cenu.

Radní také odsouhlasili výběr dodavatele a návrh smlouvy o zpracování projektové dokumentace a výkonu autorského dozoru pro sociálně-zdravotní komplex Červený kopec. „Účelem je vybudovat zmíněné zařízení v nově vystavěných objektech na Červeném kopci. Plánujeme zde vytvořit pobytová zařízení sociální péče, která svým vybavením umožní vykonávat zdravotnické služby na úrovni léčebny dlouhodobě nemocných,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nově budovaný komplex poskytne ubytovaným klientům podmínky maximálně podobné domácímu prostředí, přičemž jim bude poskytována plnohodnotná zdravotní péče, ať už ošetřovatelská, rehabilitační nebo paliativní. „Zařízení využijí například lidé po cévních mozkových příhodách, onkologičtí pacienti nebo lidé s poruchami kognitivních funkcí. Bude zde pečováno také například o pacienty trpící Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou. Je určeno chronicky nemocným, kteří potřebují čtyřiadvacetihodinovou zdravotní péči,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.  

„O zpracování projektové dokumentace a výkon autorského dozoru se postará firma RANGHERKA 5 s. r. o., za bezmála 30 milionů korun bez DPH v součinnosti s odborem sociální péče a odborem zdraví,“ upřesnil radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.