Přeskočit na obsah

Na Červeném kopci začnou bourací práce, na které naváže stavba sociálně-zdravotního komplexu

12. února 2020
Smlouvu na provedení bouracích prací v objektech bývalé léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci dnes na svém jednání schválili radní. Vítěznou nabídku na veřejnou zakázku vybrala komise ze 13 přihlášených společností. Bourací práce by měly být dokončené do 4 měsíců od data převzetí staveniště.

Vítězná nabídka společnosti L.N.O., s. r. o. počítá s cenou 3,2 milionu korun bez DPH. Firma zajistí demolici tří bývalých nemocničních pavilonů, ozonizační stanice a márnice. Bourací práce jsou nezbytné pro následnou výstavbu sociálně-zdravotního komplexu. Vítězná firma nabídla nejnižší cenu.

Radní také odsouhlasili výběr dodavatele a návrh smlouvy o zpracování projektové dokumentace a výkonu autorského dozoru pro sociálně-zdravotní komplex Červený kopec. „Účelem je vybudovat zmíněné zařízení v nově vystavěných objektech na Červeném kopci. Plánujeme zde vytvořit pobytová zařízení sociální péče, která svým vybavením umožní vykonávat zdravotnické služby na úrovni léčebny dlouhodobě nemocných,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nově budovaný komplex poskytne ubytovaným klientům podmínky maximálně podobné domácímu prostředí, přičemž jim bude poskytována plnohodnotná zdravotní péče, ať už ošetřovatelská, rehabilitační nebo paliativní. „Zařízení využijí například lidé po cévních mozkových příhodách, onkologičtí pacienti nebo lidé s poruchami kognitivních funkcí. Bude zde pečováno také například o pacienty trpící Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou. Je určeno chronicky nemocným, kteří potřebují čtyřiadvacetihodinovou zdravotní péči,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.  

„O zpracování projektové dokumentace a výkon autorského dozoru se postará firma RANGHERKA 5 s. r. o., za bezmála 30 milionů korun bez DPH v součinnosti s odborem sociální péče a odborem zdraví,“ upřesnil radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.