Na Cejlu vznikne další mural financovaný městem

  • 16. června 2021
Radní dnes podpořili, aby se na realizaci muralu Jean a Pierre od Petra Maliny mohly použít peníze z participativního rozpočtu, ačkoliv nebude umístěný na městském majetku. Jejich rozhodnutí budou potvrzovat ještě zastupitelé.

„Od Petra Maliny byl původně vybrán jiný motiv, a to Dívka s mobilem, která byla určená pro Bratislavskou 76. V průběhu příprav ale dostal vlastník sousedního pozemku od orgánů státní správy povolení ke stavbě jiného objektu, který by tuto malbu překryl. Náhradní prostor pro realizaci Petra Maliny se podařilo najít na domě Bratislavská 53. Se změnou adresy ale komise složená z umělců dospěla i ke změně motivu, a tak dívku s mobilem nahradí dva muži. Protože však dům s číslem popisným 53 není ve vlastnictví města, je nutné, aby využití peněz z participativního rozpočtu povolili zastupitelé a udělili projektu výjimku ze Zásad participativního rozpočtu města Brna,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

Projekt Městská galerie byl navržen do participativního rozpočtu v roce 2019 a ve finálovém hlasování získal 2137 kladných hlasů. Jeho cílem je oživit lokalitu tzv. brněnského Bronxu pomocí muralů, za jejichž návrhy stojí přední čeští výtvarníci jako Vendula Chalánková, Eva Koťátková nebo Jan Šrámek. Dosavadní realizace a další aktualizace jsou dostupné na stránkách www.mestskagalerie.cz.

Dívka s mobilem, Jean a Pierre, návrhy Petra Maliny, zdroj: www.mestskagalerie.cz

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy