Přeskočit na obsah

Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

09. února 2022
Na dnešním zasedání schválili brněnští radní žádost o vypracování investičního záměru na vybudování nové základní školy při ulici Botanická.

„Rádi bychom posílili kapacity základního školství v centru města, a to výstavbou nové školy při ulici Botanická. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Zřizovatelem by bylo město Brno a navazovat by na ni mělo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka,“ přiblížila Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

S návrhem na spolupráci na projektu výstavby základní školy a víceúčelové haly se na město obrátila Tělocvičná jednota Sokol Brno I. „Město by díky navrhované spolupráci získalo potřebné pozemky, a to za symbolickou cenu 1 Kč. Na oplátku by členové Sokola mohli využívat plánovanou novou víceúčelovou halu v odpoledních hodinách a o víkendech,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Investiční záměr bude zahrnovat projekt na výstavbu školy, kuchyně, víceúčelové sportovní haly se zázemím, venkovního hřiště a další související investice (přeložky, demolice, přívody vody a elektrické energie apod.).

První odhady naznačují, že by se náklady na výstavbu mohly pohybovat kolem 560 milionů Kč. Pokud to bude možné, bude město žádat o dotace z národních nebo evropských fondů. Začátek stavby bude záležet na projektových pracích a povolovacích projektech. Pokud se nevyskytnou potíže, mohl by se projekt začít realizovat v letech 2024 nebo 2025.

Řešená lokalita (červeně vyznačená plocha pro ZŠ)

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.