Přeskočit na obsah

Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

09. února 2022

Na dnešním zasedání schválili brněnští radní žádost o vypracování investičního záměru na vybudování nové základní školy při ulici Botanická.

„Rádi bychom posílili kapacity základního školství v centru města, a to výstavbou nové školy při ulici Botanická. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Zřizovatelem by bylo město Brno a navazovat by na ni mělo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka,“ přiblížila Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

S návrhem na spolupráci na projektu výstavby základní školy a víceúčelové haly se na město obrátila Tělocvičná jednota Sokol Brno I. „Město by díky navrhované spolupráci získalo potřebné pozemky, a to za symbolickou cenu 1 Kč. Na oplátku by členové Sokola mohli využívat plánovanou novou víceúčelovou halu v odpoledních hodinách a o víkendech,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Investiční záměr bude zahrnovat projekt na výstavbu školy, kuchyně, víceúčelové sportovní haly se zázemím, venkovního hřiště a další související investice (přeložky, demolice, přívody vody a elektrické energie apod.).

První odhady naznačují, že by se náklady na výstavbu mohly pohybovat kolem 560 milionů Kč. Pokud to bude možné, bude město žádat o dotace z národních nebo evropských fondů. Začátek stavby bude záležet na projektových pracích a povolovacích projektech. Pokud se nevyskytnou potíže, mohl by se projekt začít realizovat v letech 2024 nebo 2025.

Řešená lokalita (červeně vyznačená plocha pro ZŠ)

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.