Přeskočit na obsah

Na Botanické by mohla vzniknout nová základní škola

09. února 2022
Na dnešním zasedání schválili brněnští radní žádost o vypracování investičního záměru na vybudování nové základní školy při ulici Botanická.

„Rádi bychom posílili kapacity základního školství v centru města, a to výstavbou nové školy při ulici Botanická. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž by jedna byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Zřizovatelem by bylo město Brno a navazovat by na ni mělo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka,“ přiblížila Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

S návrhem na spolupráci na projektu výstavby základní školy a víceúčelové haly se na město obrátila Tělocvičná jednota Sokol Brno I. „Město by díky navrhované spolupráci získalo potřebné pozemky, a to za symbolickou cenu 1 Kč. Na oplátku by členové Sokola mohli využívat plánovanou novou víceúčelovou halu v odpoledních hodinách a o víkendech,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Investiční záměr bude zahrnovat projekt na výstavbu školy, kuchyně, víceúčelové sportovní haly se zázemím, venkovního hřiště a další související investice (přeložky, demolice, přívody vody a elektrické energie apod.).

První odhady naznačují, že by se náklady na výstavbu mohly pohybovat kolem 560 milionů Kč. Pokud to bude možné, bude město žádat o dotace z národních nebo evropských fondů. Začátek stavby bude záležet na projektových pracích a povolovacích projektech. Pokud se nevyskytnou potíže, mohl by se projekt začít realizovat v letech 2024 nebo 2025.

Řešená lokalita (červeně vyznačená plocha pro ZŠ)

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.