Muzejní noc nabídne nejen kulturní zážitky

  • 15. května 2017
  • 3 minuty čtení
(bim) – Výstavy, živou muziku a taneční vystoupení v netradiční atmosféře při svitu hvězd a měsíce nabídne Brněnská muzejní noc, která proběhne v sobotu 20. května. V rámci této akce se Brňanům otevřou brány několika muzeí a památek, které si na tento den připravily speciální program.

Turistické informační centrum města Brna si na muzejní připravuje několik informačních míst, která budou během celé akce k dispozici všem návštěvníkům. TIC také otevře hned sedm prostorů včetně vyhlídkové věže Staré radnice, káznice, Galerie TIC či podzemí. Hosté budou moci navštívit i aktuálně přestěhované Kino Art v Distillery, které nabídne ochutnávku destilátů a krátké filmy věnující se riziku alkoholismu. 

Další možností je vydat se do Moravské galerie v Brně, která otevře Pražákův palác, Uměleckoprůmyslové muzeum, Místodržitelský palác a Jurkovičovu vilu. K vidění zde budou stálé expozice i aktuální výstavy. Pro lepší zorientování se je možné využít komentované prohlídky, projekce i diskuze. Připraveny jsou i interaktivní dílny či improvizovaná divadelní představení.

Technické muzeum v Brně představí nové expozice, ale celý večerní program bude věnován aktuální výstavě Magický Himaláj. Během večera bude probíhat soutěž o nejzajímavějšího slona, k ochutnávce budou připraveny gastronomické speciality a k poslechu bude hrát multiinstrumentalista a zpěvák Viktor Dyk.

Hudba, výstavy, výtvarné dílny ale i vědomostní kvíz či dobová módní přehlídka budou připraveny v podání Moravského zemského muzea v Dietrichsteinském paláci, Paláci šlechtičen, na Biskupském dvoře či v Anthroposu.

Muzeum romské kultury si připravilo bohatý program, který zahrnuje výstavy s výkladem samotných autorů, tradiční romskou hudbu i tanec a dílnu potisku tašek. Nachystáno je také posezení u otevřeného ohně s tradičními romskými pokrmy a recepty na dvoře muzea.

Špilberk bude tuto noc pohlcen dobou císařovny Marie Terezie. Nachystána je audience císařovny, šermířské a střelecké představení, hudební a taneční vložky a v neposlední řadě i soudobá módní přehlídka vojenských i civilních šatů. V přednáškovém sále bude možné zhlédnout ukázky restaurování keramiky, malby a nábytku.

Pro ty, kteří mají rádi neobyčejné výtvarné aktivity, bude správným místem k návštěvě Dům Pánů z Kunštátu. Pro děti i dospělé je zde připraven videozáznam z hostiny z filmu Sedmikrásky, který budou návštěvníci společně dotvářet formou koláže, asambláže, kresby apod.

V případě výletu mimo Brno je také možné navštívit Muzeum Brněnska. Těšit se můžete na vojenské ležení, výcvik, ochutnávku dobového ruského jídla a dobovou módní přehlídku na památníku Mohyla míru, šermířské představení a výtvarnou dílnu pro děti v muzeu ve Šlapanicích či zpěv, hudbu a tanec ze vzdálených zemí v Podhoráckém muzeu.

Veškerý další program Brněnské muzejní noci je dostupný na webových stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít