Přeskočit na obsah

Multižánrový festival Maraton hudby Brno podpoří město částkou, která umožní zachovat jeho programovou pestrost a atraktivitu

01. června 2022

Maraton hudby Brno je oblíbený letní multižánrový festival s nezaměnitelnou atmosférou, který stvrzuje postavení Brna jako kreativního města hudby UNESCO. Na realizaci tohoto projektu byla společnosti C.E.M.A. – Central European Music Agency, s. r. o., poskytnuta z rozpočtu města v roce 2022 individuální dotace ve výši 5 milionů korun. Brněnští radní dnes projednali její navýšení o 150 tisíc korun, čímž se dosáhne výše částky, jíž byl festival podpořen v předešlých letech (s výjimkou roku 2021, kdy ji snížila úsporná opatření). Navýšení částky, které umožní, aby se všechny aktivity festivalu uskutečnily v plném rozsahu, musí ještě schválit zastupitelé.

„Maraton hudby se velice rychle stal největším a také oblíbeným a vyhledávaným městským letním festivalem. Nepochybně je to dáno tím, že se tady osobitost a příjemná atmosféra Brna může projevit prostřednictvím hudby, ale také dramatického a výtvarného umění, tance nebo gastronomie. Věřím, že všechny akce – tak, jak budou letos připraveny – přesvědčí co nejvíce potenciálních návštěvníků, aby na chvíli vypnuli počítač a televizi a oddali se živé hudbě všeho druhu, ale také dalším požitkům spojeným s uměním, architekturou nebo dobrým jídlem. Myslím, že už teď můžu organizátorům poděkovat za efektivní propagaci Brna i za budoucí nadšení a spokojenost mnoha Brňanů a turistů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Maraton hudby originálním způsobem propojuje živé umění včetně gastronomie s architekturou historického středu města. Z ohlasů, které na něj máme, je zřejmé, že umělci se ve velkoměstském, ale přesto intimním a přívětivém prostoru Brna cítí velmi dobře. A s nimi pak určitě i jejich publikum. Festival spolupracuje s řadou brněnských kulturních institucí včetně JAMU, zapojuje se do projektu ZUŠ Open a dává příležitost k vystoupení velkému množství brněnských muzikantů. To všechno z něj dělá hlavní událost v rámci členství Brna v Síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudby. Letos očekáváme 35 tisíc návštěvníků, kteří tak podpoří turistický ruch v srpnovém Brně,“ dodal radní pro kulturu Marek Fišer

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.