Přeskočit na obsah

Multižánrový festival Maraton hudby Brno podpoří město částkou, která umožní zachovat jeho programovou pestrost a atraktivitu

01. června 2022
Maraton hudby Brno je oblíbený letní multižánrový festival s nezaměnitelnou atmosférou, který stvrzuje postavení Brna jako kreativního města hudby UNESCO. Na realizaci tohoto projektu byla společnosti C.E.M.A. – Central European Music Agency, s. r. o., poskytnuta z rozpočtu města v roce 2022 individuální dotace ve výši 5 milionů korun. Brněnští radní dnes projednali její navýšení o 150 tisíc korun, čímž se dosáhne výše částky, jíž byl festival podpořen v předešlých letech (s výjimkou roku 2021, kdy ji snížila úsporná opatření). Navýšení částky, které umožní, aby se všechny aktivity festivalu uskutečnily v plném rozsahu, musí ještě schválit zastupitelé.

„Maraton hudby se velice rychle stal největším a také oblíbeným a vyhledávaným městským letním festivalem. Nepochybně je to dáno tím, že se tady osobitost a příjemná atmosféra Brna může projevit prostřednictvím hudby, ale také dramatického a výtvarného umění, tance nebo gastronomie. Věřím, že všechny akce – tak, jak budou letos připraveny – přesvědčí co nejvíce potenciálních návštěvníků, aby na chvíli vypnuli počítač a televizi a oddali se živé hudbě všeho druhu, ale také dalším požitkům spojeným s uměním, architekturou nebo dobrým jídlem. Myslím, že už teď můžu organizátorům poděkovat za efektivní propagaci Brna i za budoucí nadšení a spokojenost mnoha Brňanů a turistů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Maraton hudby originálním způsobem propojuje živé umění včetně gastronomie s architekturou historického středu města. Z ohlasů, které na něj máme, je zřejmé, že umělci se ve velkoměstském, ale přesto intimním a přívětivém prostoru Brna cítí velmi dobře. A s nimi pak určitě i jejich publikum. Festival spolupracuje s řadou brněnských kulturních institucí včetně JAMU, zapojuje se do projektu ZUŠ Open a dává příležitost k vystoupení velkému množství brněnských muzikantů. To všechno z něj dělá hlavní událost v rámci členství Brna v Síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudby. Letos očekáváme 35 tisíc návštěvníků, kteří tak podpoří turistický ruch v srpnovém Brně,“ dodal radní pro kulturu Marek Fišer

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.