Přeskočit na obsah

Multifunkční hala: Změna územního plánu umožní výstavbu

12. února 2020

Brněnští radní doporučili na svém zasedání zastupitelům, aby vydali změnu Územního plánu města Brna potřebnou pro připravovanou stavbu multifunkční haly na výstavišti. Cílem změny bylo prověření hranic funkčních ploch územního plánu a vytvoření územních podmínek pro stavbu haly s kapacitou 12 tisíc diváků.

„Změna územního plánu v lokalitě brněnského výstaviště je dalším krokem, kterým město připravuje stavbu nové multifunkční haly. Reagovali jsme na požadavky, které se pojí s celkovou organizací dané oblasti. Zohlednili jsme potřeby výstavby samotného objektu haly, individuální automobilové dopravy a městské hromadné dopravy,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V dubnu loňského roku dala Rada města Brna podnět na pořízení změny územního plánu potřebné pro výstavbu nové multifunkční haly. Obsah změny zpracoval Odbor územního plánování a rozvoje, který také zajistil stanovisko příslušného orgánu ochrany přírody z hlediska vlivu na evropsky významné lokality a ptačí oblasti (tzv. stanovisko Natura) a stanovisko krajského úřadu jako příslušného úřadu k posouzení vlivů na životní prostředí (tzv. stanovisko SEA).

„O pořízení změny a jejím obsahu rozhodli zastupitelé v červnu loňského roku. Jejím cílem je především změna funkčního využití části areálu výstaviště, díky které se vytvoří územní podmínky pro výstavbu multifunkční haly o rozměrech cca 110 x 80 m. Samotné změny zpracovala Kancelář architekta města Brna. Následně byly zveřejněny a veřejně projednány. Se schvalováním samotné změny budou zastupitelé rozhodovat i o vypořádání připomínek a námitek,“ dodal radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

V současné době projektanti připravují dokumentaci pro územní a stavební řízení. Přibližně na konci letošního roku město Brno požádá o územní rozhodnutí a stavební povolení. Předpokládá se, že by přípravné stavební práce mohly začít v průběhu příštího roku.

Výstavba multifunkční haly patří k největším strategickým projektům města v následujících letech. Snahou je hostit v ní světový šampionát v hokeji v roce 2024. Kapacita prostor bude cca 12 tisíc diváků.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.