Přeskočit na obsah

Multifunkční hala získává konkrétní podobu: Řídící výbor se seznámil s architektonickou studií

27. ledna 2020

Sdružení firem A PLUS, a. s., a Arch.Design, s. r. o., odevzdalo definitivní verzi architektonické studie multifunkční haly, která má vzniknout v areálu brněnského výstaviště. S její podobou se dnes seznámil řídící výbor tohoto strategického projektu.

„Do finální verze dokumentu, který jsme vzali na vědomí, byly zaneseny i veškeré připomínky, které v průběhu jeho přípravy vznesli odborníci z městských firem a organizací zapojených do realizace, jako jsou například Veletrhy Brno, Brněnské komunikace nebo Kancelář architekta města Brna,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dalším krokem, který na studii bezprostředně navazuje, je pořízení projektové dokumentace pro územní a stavební řízení. „Příslušnou dokumentaci by projektanti měli odevzdat v říjnu, tak abychom ideálně do konce roku mohli požádat o územní rozhodnutí a stavební povolení. Máme v plánu, že půjde o společné územní a stavební řízení, což by realizaci stavby urychlilo. Stále tedy předpokládáme, že by přípravné stavební práce mohly začít v průběhu příštího roku,“ doplnila informace primátorka Markéta Vaňková a dodala: „Za velmi důležité považuji to, že byl důsledně dodržen náš požadavek na multifunkční využití budovy. Počítá se nejen s hokejem, ale i s dalšími sporty, s kulturními programy, a dokonce i s výstavnictvím.“

Současně s tím probíhají další práce v lokalitě kolem budoucí haly. Brněnští zastupitelé se v únoru budou zabývat doporučením radních, aby schválili smlouvu o spolupráci na stavbě VMO Bauerova mezi městem a Ředitelstvím silnic a dálnic, na jejímž základě se vybuduje podstatná část dopravní infrastruktury sloužící i budoucí hale. Brněnské komunikace zajišťují parkovací plochy, dopravní skelet u 4. a 9. brány areálu, hydrogeologický a inženýrsko-geologický průzkum a tvoří koncepci nakládání s dešťovými vodami. Veletrhy Brno v návaznosti na halu připravují projekty nových bran a vstupů do areálu a také systém odpadového hospodářství. Dopravní podnik města Brna pokračuje v rozšiřování smyčky Lipová a v projektu lanovky ke kampusu.

Výstavba multifunkční haly patří k největším strategickým projektům města v následujících letech. Snahou je hostit v ní světový šampionát v hokeji v roce 2024. Její předpokládaná cena převyšuje 1 miliardu korun a kapacita bude cca 12 tisíc diváků.

Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.