Multifunkční hala na výstavišti už má konkrétní podobu

  • 28. ledna 2020
  • 1 minuta čtení
(tis) - Řídící výbor projektu se včera seznámil s architektonickou studií multifunkční haly. Na studii naváže dokumentace pro územní a stavební řízení. Se stavbou by město chtělo začít v příštím roce.

Sdružení firem A PLUS, a. s., a Arch.Design, s. r. o., odevzdalo definitivní verzi architektonické studie multifunkční haly, která má vzniknout v areálu brněnského výstaviště. Finální verze dokumentu zahrnuje i veškeré připomínky, které v průběhu jeho přípravy vznesli odborníci z městských firem a organizací zapojených do realizace, jako jsou například Veletrhy Brno, Brněnské komunikace nebo Kancelář architekta města Brna.

Dalším krokem, který na studii bezprostředně navazuje, je pořízení projektové dokumentace pro územní a stavební řízení. Příslušnou dokumentaci by projektanti měli odevzdat v říjnu, o územní rozhodnutí a stavební povolení chce město požádat do konce roku. Přípravné stavební práce by tak mohly začít v průběhu roku 2021.

Výstavba multifunkční haly patří k největším strategickým projektům města v následujících letech. Kromě zápasů Komety se tu budou odehrávat další sportovní nebo kulturní akce, díky umístění v areálu BVV se využije i pro výstavnictví. Snahou je hostit v ní světový šampionát v hokeji v roce 2024. Předpokládaná cena haly převyšuje 1 miliardu korun a kapacita bude cca 12 tisíc diváků.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít