Přeskočit na obsah

Možnosti výstavby na Červeném kopci posoudí předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum

09. února 2022

V oblasti Červeného kopce vlastní město Brno významné pozemky, na kterých by v budoucnu mohlo vyrůst přibližně 300 nových bytů. Aby mohl plán zástavby dostat jasnější obrysy, je nutné provést mimo jiné předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum, který pomůže vymezené území pro výstavbu posoudit. Brněnští radní dnes vybrali společnost GEOtest, která tento výzkum provede. Začít by se mohlo už v únoru.

„Kancelář architekta města nyní zpracovává objemovou studii na různé varianty zástavby v lokalitě Červený kopec. K projektovému záměru potřebujeme předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum, který nám umožní posoudit podmínky v této oblasti, určit vhodné konstrukční typy budov i komunikací a posoudit vlastnosti základové půdy a vsakování,“ popsal podstatu veřejné zakázky náměstek primátorky Jiří Oliva.

Nejvýhodnější nabídku předložila společnost GEOtest, která oba průzkumy provede za 624 tisíc korun včetně DPH. Termín zahájení se předpokládá letos v únoru, zkoumání pak zabere asi 4 měsíce. Podle předběžných odhadů by na Červeném kopci v místech, která nyní slouží převážně jako zahrádky, mohlo být okolo 300 bytových jednotek. Výstavba je podmíněná vybudováním komunikace se související infrastrukturou propojující ulice Vinohrady a Kamenice.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.