Přeskočit na obsah

Možnosti výstavby na Červeném kopci posoudí předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum

09. února 2022
V oblasti Červeného kopce vlastní město Brno významné pozemky, na kterých by v budoucnu mohlo vyrůst přibližně 300 nových bytů. Aby mohl plán zástavby dostat jasnější obrysy, je nutné provést mimo jiné předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum, který pomůže vymezené území pro výstavbu posoudit. Brněnští radní dnes vybrali společnost GEOtest, která tento výzkum provede. Začít by se mohlo už v únoru.

„Kancelář architekta města nyní zpracovává objemovou studii na různé varianty zástavby v lokalitě Červený kopec. K projektovému záměru potřebujeme předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum, který nám umožní posoudit podmínky v této oblasti, určit vhodné konstrukční typy budov i komunikací a posoudit vlastnosti základové půdy a vsakování,“ popsal podstatu veřejné zakázky náměstek primátorky Jiří Oliva.

Nejvýhodnější nabídku předložila společnost GEOtest, která oba průzkumy provede za 624 tisíc korun včetně DPH. Termín zahájení se předpokládá letos v únoru, zkoumání pak zabere asi 4 měsíce. Podle předběžných odhadů by na Červeném kopci v místech, která nyní slouží převážně jako zahrádky, mohlo být okolo 300 bytových jednotek. Výstavba je podmíněná vybudováním komunikace se související infrastrukturou propojující ulice Vinohrady a Kamenice.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.