Přeskočit na obsah

Možnosti výstavby na Červeném kopci posoudí předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum

09. února 2022
V oblasti Červeného kopce vlastní město Brno významné pozemky, na kterých by v budoucnu mohlo vyrůst přibližně 300 nových bytů. Aby mohl plán zástavby dostat jasnější obrysy, je nutné provést mimo jiné předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum, který pomůže vymezené území pro výstavbu posoudit. Brněnští radní dnes vybrali společnost GEOtest, která tento výzkum provede. Začít by se mohlo už v únoru.

„Kancelář architekta města nyní zpracovává objemovou studii na různé varianty zástavby v lokalitě Červený kopec. K projektovému záměru potřebujeme předběžný geotechnický a hydrogeologický průzkum, který nám umožní posoudit podmínky v této oblasti, určit vhodné konstrukční typy budov i komunikací a posoudit vlastnosti základové půdy a vsakování,“ popsal podstatu veřejné zakázky náměstek primátorky Jiří Oliva.

Nejvýhodnější nabídku předložila společnost GEOtest, která oba průzkumy provede za 624 tisíc korun včetně DPH. Termín zahájení se předpokládá letos v únoru, zkoumání pak zabere asi 4 měsíce. Podle předběžných odhadů by na Červeném kopci v místech, která nyní slouží převážně jako zahrádky, mohlo být okolo 300 bytových jednotek. Výstavba je podmíněná vybudováním komunikace se související infrastrukturou propojující ulice Vinohrady a Kamenice.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.