Přeskočit na obsah

MotoGP: Kornfeil vyhrál kvalifikaci. Zítra odstartuje z pole position

04. srpna 2018 2 minuty čtení
(gak) -Pravděpodobně životní jízdu dnes zajel na Velké ceně České republiky na Masarykově okruhu český závodník v kategorii Moto2 Jakub Kornfeil. Rodák z Rohatce dnes zvítězil v kvalifikační jízdě a zítra tak do závodu odstartuje z prvního místa.

Až na závěr samotné kvalifikace se Kornfeilovi podařilo odjet nejrychlejší kolo ze všech závodníků. Už v týdnu si pochvaloval motorku a ta ho nezklamala. Dnešní pole position je jeho první v kariéře. 

Dvanáctý nejrychlejší čas zajel v dnešním volném tréninku další jezdec v kategorii Moto3 Filip Salač. Ten startuje v prestižním závodě vůbec poprvé, a to na divokou kartu. V kvalifikaci se mu bohužel nedařilo a dojel na posledním 26. místě. 

Na druhém místě skončil Mcphee, třetí dojel Španěl Ramirez.

V kategorii Moto2 neměla letos Česká republika žádného zástupce. Nejrychleji zajel kvalifikaci Luca Marini následováný Alexem Marquezem a první trojku uzavřel Mattia Pasini. Všichni jezdci závodí na strojích značky Kalex.

Nejsledovanější kategorie MotoGP skončila poměrně překvapivým vítězství Andrea Dovoziosy z týmu Ducati. V kvalifikaci dosáhl tento jezdec nejvyšší rychlosti 314,7 km/h. O 0,267 s pomaleji dojel druhý muž šampionátu Valentino Rossi. Trojici doplnil Marc Marquez, který zatím vede bodování a zítra se v Brně postaví na start svého 100. závodu.  Karel Abraham dojel kvalifikaci s 23. nejlepším časem.

Policie ani strážníci nezaznamenali během závodu žádné komplikace. V okolí Masarykova okruhu dnes parkovalo 7140 osobních aut, 1520 motocyklů, 37 autobusů a 210 karavanů. 

Závody pokračují zítra od 11 hodin, kdy odstartuje kategorie Moto3. Před startem královské kubatury, ve 13:26 proletí nad okruhem stíhačky Gripen.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.