MotoGP: Kornfeil vyhrál kvalifikaci. Zítra odstartuje z pole position - Tiskový servis

MotoGP: Kornfeil vyhrál kvalifikaci. Zítra odstartuje z pole position

• 04. srpna 2018
  • 2 minuty čtení

(gak) -Pravděpodobně životní jízdu dnes zajel na Velké ceně České republiky na Masarykově okruhu český závodník v kategorii Moto2 Jakub Kornfeil. Rodák z Rohatce dnes zvítězil v kvalifikační jízdě a zítra tak do závodu odstartuje z prvního místa.

Až na závěr samotné kvalifikace se Kornfeilovi podařilo odjet nejrychlejší kolo ze všech závodníků. Už v týdnu si pochvaloval motorku a ta ho nezklamala. Dnešní pole position je jeho první v kariéře.

Dvanáctý nejrychlejší čas zajel v dnešním volném tréninku další jezdec v kategorii Moto3 Filip Salač. Ten startuje v prestižním závodě vůbec poprvé, a to na divokou kartu. V kvalifikaci se mu bohužel nedařilo a dojel na posledním 26. místě.

Na druhém místě skončil Mcphee, třetí dojel Španěl Ramirez.

V kategorii Moto2 neměla letos Česká republika žádného zástupce. Nejrychleji zajel kvalifikaci Luca Marini následováný Alexem Marquezem a první trojku uzavřel Mattia Pasini. Všichni jezdci závodí na strojích značky Kalex.

Nejsledovanější kategorie MotoGP skončila poměrně překvapivým vítězství Andrea Dovoziosy z týmu Ducati. V kvalifikaci dosáhl tento jezdec nejvyšší rychlosti 314,7 km/h. O 0,267 s pomaleji dojel druhý muž šampionátu Valentino Rossi. Trojici doplnil Marc Marquez, který zatím vede bodování a zítra se v Brně postaví na start svého 100. závodu.  Karel Abraham dojel kvalifikaci s 23. nejlepším časem.

Policie ani strážníci nezaznamenali během závodu žádné komplikace. V okolí Masarykova okruhu dnes parkovalo 7140 osobních aut, 1520 motocyklů, 37 autobusů a 210 karavanů.

Závody pokračují zítra od 11 hodin, kdy odstartuje kategorie Moto3. Před startem královské kubatury, ve 13:26 proletí nad okruhem stíhačky Gripen.