MotoGP: Kornfeil se postaral o senzaci. Dojel na třetím místě - Tiskový servis

MotoGP: Kornfeil se postaral o senzaci. Dojel na třetím místě

• 05. srpna 2018
  • 2 minuty čtení

(gak) - Asi největšího sportovního úspěchu dosáhl v dnešním závodě na Masarykově okruhu Jakub Kornfeil. Jako jediný Čech skončil na stupních vítězů a získal bronzovou medaili. Filip Salač jedoucí na divokou kartu ve stejné kategorii Moto3 přijel jako poslední, Karlu Abrahamovi v MotoGP patří 18. příčka. Dění sledovalo přes 187 tisíc diváků.

O strhující bitvu se v kategorii Moto3 postaral nyní už šestý muž šampionátu Jakub Kornfeil. Pro domácí fanoušky nachystal svou jízdou několik nervózních momentů. Po včerejší vyhrané kvalifikaci startoval z pole position a první příčku držel ještě několik kol po začátku. Poté se postupně začal propadat, aby v posledních několika kolech vystoupal na vrchol a závod vedl. Nakonec v rozhodující bitvě skončil třetí a získal tak nejcennější umístění z českých zástupců. Nejrychlejší dojel Fabio Di Giannantonio z Itálie, na druhém místě skončil Španěl Aron Canet. Filip Salač jedoucí na divokou kartu skončil na poslední čtyřiadvacátém místě.

Kategorie Moto2 letos českého zástupce neměla. Nejrychleji dojel Portugalec Miguel Oliveira, následovaný dvěma italskými jezdci z týmu Sky Racing Team VR46 Lucou Marinim a Francescem Bagnaiou.

Po dojezdu této kategorie proletěly nad Masarykovým okruhem stíhačky JAS-39 Gripen. Letos poprvé také před startem zazněla česká hymna, kterou nazpívala Andrea Kalivodová.

Start královské kubatury po dvou letech nedoprovázel déšť. Své loňské vítězství se pokusil obhájit také Marc Marquez, který zde nastoupil do svého stého závodu. Nakonec dojel třetí. Nejrychlejší byl letos Andrea Dovizioso, trojici doplnil na druhém místě Jorge Lorenzo. Český jezdec Karel Abraham dojel na 18. místě.

V okolí okruhu dnes podle Policie ČR parkovalo 8781 osobních aut, 2674 motocyklů, 49 autobusů a 228 karavanů. Návštěvníci závodů se pomalu rozjíždějí domů.