MotoGP je tady: jezdci dnes surfovali na rybníce

  • 02. srpna 2018
  • 2 minuty čtení
(gak) – Už jen pár hodin zbývá do začátku Velké ceny České republiky na brněnském Masarykově okruhu. Poslední chvíle volna dnes jezdci strávili na hladině rybníka v Popůvkách, kde se představili v rámci pravidelného oficiálního pre-eventu při jízdě na JetSurfech. O víkendu už budou na Masarykově okruhu bojovat o co nejlepší umístění v závodě.

Johann Zarco (MotoGP), Karel Abraham (MotoGP), Joan Mir (Moto2), Fabio Quartararo (Moto2), Marcel Schrötter (Moto2), Jakub Kornfeil (Moto3) a John McPhee (Moto3) si vyzkoušeli jízdu na tzv. JetSurfech, což jsou upravená surfovací prkna se zabudovaným spalovacím motorem. 

Veřejnost má ještě šanci potkat se s některými jezdci na tradiční autogramiádě ve Vaňkovce, a to od dnešních 18 hodin.  Podepisovat se budou čeští závodníci Karel Abraham (MotoGP), Jakub Kornfeil (Moto3), Filip Salač (divoká karta Moto3), které doplní Thomas Lüthi (MotoGP), Marco Bezzecchi (Moto3), Aron Canet (Moto3) a Sheridan Morais (divoká karta Moto2).

V pátek odstartuje na Masarykově okruhu Grand Prix České republiky 2018. V pátek jsou na pořadu dne volné tréninky všech tří hlavních kategorií. 

V sobotu pak závodníci Moto2, Moto3 i královské kubatury odjedou kvalifikace. Závody jsou naplánovány na neděli od 11 hodin, kategorie MotoGP odstartuje ve 14 hodin. Přesný harmonogram celého víkendu naleznete na oficiálním webu MotoGP .

Praktické informace pro návštěvníky naleznete v tomto článku.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít