Přeskočit na obsah

Moravská galerie obdrží od města dar, který umožní rozšíření aktivit pro uprchlíky v přízemí a na dvoře Pražákova paláce

23. března 2022

Moravská galerie obdrží od města dar ve výši 750 000 korun na realizaci projektu Pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny.

„Moravská galerie patří k těm veřejným subjektům, které se masivně zapojily do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Především tím, že poskytla zázemí v přízemí a dvoře Pražákova paláce, kde vzniklo díky úsilí Ženského vzdělávacího ústavu Brno, tedy spolku navazujícího na stopadesátiletou tradici brněnské Vesny, jedno z nejdůležitějších a uprchlíky hojně využívaných center dobrovolnické pomoci v Brně. Forma daru ve výši 750 000 korun je ze strany města nejrychlejší cestou, jak poskytnout finanční prostředky nejen pro udržení stávajících aktivit, ale především na jejich významné rozšíření v podobě celodenního programu a informačních služeb,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Aktuálně nabízenou pomoc chce Moravská galerie rozšířit o denní program pro ukrajinské děti a mládež v nově vytvořených výtvarných dílnách, kde s pomocí zapojení ukrajinských mluvčích, spolupracujících terapeutů a dalších odborných pracovníků vytvoří bezpečný prostor pro zorientování se v novém prostředí, a to především prostřednictvím arteterapie a edukačních aktivit s kulturní a společenskou tematikou,“ vysvětlil
2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Dalším záměrem projektu Pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny, který bude z daru financován, je vytvoření základního informačního bodu na nádvoří mezi Besedním domem a Pražákovým palácem, kde by mohli příchozí získat potřebné informace k nabízené pomoci v rámci Moravské galerie i celkově v Brně, a vznikne také odpovídající zázemí pro dobrovolníky, které z důvodu nedostatečné kapacity aktuálně chybí,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.