Přeskočit na obsah

Moravská galerie obdrží od města dar, který umožní rozšíření aktivit pro uprchlíky v přízemí a na dvoře Pražákova paláce

23. března 2022
Moravská galerie obdrží od města dar ve výši 750 000 korun na realizaci projektu Pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny.

„Moravská galerie patří k těm veřejným subjektům, které se masivně zapojily do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Především tím, že poskytla zázemí v přízemí a dvoře Pražákova paláce, kde vzniklo díky úsilí Ženského vzdělávacího ústavu Brno, tedy spolku navazujícího na stopadesátiletou tradici brněnské Vesny, jedno z nejdůležitějších a uprchlíky hojně využívaných center dobrovolnické pomoci v Brně. Forma daru ve výši 750 000 korun je ze strany města nejrychlejší cestou, jak poskytnout finanční prostředky nejen pro udržení stávajících aktivit, ale především na jejich významné rozšíření v podobě celodenního programu a informačních služeb,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Aktuálně nabízenou pomoc chce Moravská galerie rozšířit o denní program pro ukrajinské děti a mládež v nově vytvořených výtvarných dílnách, kde s pomocí zapojení ukrajinských mluvčích, spolupracujících terapeutů a dalších odborných pracovníků vytvoří bezpečný prostor pro zorientování se v novém prostředí, a to především prostřednictvím arteterapie a edukačních aktivit s kulturní a společenskou tematikou,“ vysvětlil
2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

„Dalším záměrem projektu Pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny, který bude z daru financován, je vytvoření základního informačního bodu na nádvoří mezi Besedním domem a Pražákovým palácem, kde by mohli příchozí získat potřebné informace k nabízené pomoci v rámci Moravské galerie i celkově v Brně, a vznikne také odpovídající zázemí pro dobrovolníky, které z důvodu nedostatečné kapacity aktuálně chybí,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.