Přeskočit na obsah

Mobilní kluziště bude letos v Nové Zbrojovce, radní podpoří také Motivační konferenci

08. listopadu 2021

Městská rada dnes pověřila městskou část Brno-střed zajištěním montáže a provozu kluziště v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. Brněnští radní také ve středu 3. listopadu 2021 souhlasili s pořádáním akce Motivační konference, která se odehraje v rámci veletrhu LIFE! Má se uskutečnit 27. listopadu.

Motivační konferenci čeká její již 2. ročník. Tématem bude „Sportování dětí v covidové době“. Posluchači se budou moci těšit na rozbor této problematiky formou prezentací a diskuzí s osobnostmi, které jsou úzce spjaty se sportem.

Výstupem konference bude motivování cílových skupin: ředitelů a učitelů škol, aby využili každou možnost, jak s dětmi sportovat. Dále aby využívali trenéry, zaměstnance (dohodáře) městské společnosti STAREZ, kteří na více jak 22 školách realizují přes 35 tréninků týdně pro cca 800 dětí. Také motivace trenérů sportovních klubů, aby s dětmi trénovali i v případě, že nebudou mít zápasy a závody. V neposlední řadě funkcionářů, kterým hodlá konference poradit, jak legislativně postupovat, aby kluby během případného covidového období mohly pokračovat v provozu.

Brno se s představiteli městské části Brno-střed dohodlo o formě zapůjčení mobilního kluziště, které bývá každý rok v období adventu instalováno na Moravském náměstí. Letos bude ale vzhledem k Olympijskému festivalu smontováno v areálu Nové Zbrojovky s tím, že veškeré náklady na zajištění montáže a provozu kluziště budou hrazeny z rozpočtu města Brna. Realizaci zajistí městská část Brno-střed. Kluziště bude k dispozici po celou zimní sezonu.

„Brno je městem sportu, což se snaží dokazovat podporou mnoha aktivit. Motivační konference nabídne lidem, kteří pracují s dětmi, spoustu poznatků a zkušeností ohledně aktuální situace. Chceme, aby děti mohly sportovat i přes nesnáze spojené s covidovým obdobím. Bruslení je pak v Brně mimořádně populární. Půjdeme poptávce naproti a tradičně podpoříme mobilní kluziště, které bruslaři tentokrát najdou v Židenicích v areálu Nové Zbrojovky,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Městská část zajistí u kluziště na Nové Zbrojovce také pokladnu a půjčovnu bruslí.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

 

 

 

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.