Přeskočit na obsah

Mobilní kluziště bude letos v Nové Zbrojovce, radní podpoří také Motivační konferenci

08. listopadu 2021
Městská rada dnes pověřila městskou část Brno-střed zajištěním montáže a provozu kluziště v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. Brněnští radní také ve středu 3. listopadu 2021 souhlasili s pořádáním akce Motivační konference, která se odehraje v rámci veletrhu LIFE! Má se uskutečnit 27. listopadu.

Motivační konferenci čeká její již 2. ročník. Tématem bude „Sportování dětí v covidové době“. Posluchači se budou moci těšit na rozbor této problematiky formou prezentací a diskuzí s osobnostmi, které jsou úzce spjaty se sportem.

Výstupem konference bude motivování cílových skupin: ředitelů a učitelů škol, aby využili každou možnost, jak s dětmi sportovat. Dále aby využívali trenéry, zaměstnance (dohodáře) městské společnosti STAREZ, kteří na více jak 22 školách realizují přes 35 tréninků týdně pro cca 800 dětí. Také motivace trenérů sportovních klubů, aby s dětmi trénovali i v případě, že nebudou mít zápasy a závody. V neposlední řadě funkcionářů, kterým hodlá konference poradit, jak legislativně postupovat, aby kluby během případného covidového období mohly pokračovat v provozu.

Brno se s představiteli městské části Brno-střed dohodlo o formě zapůjčení mobilního kluziště, které bývá každý rok v období adventu instalováno na Moravském náměstí. Letos bude ale vzhledem k Olympijskému festivalu smontováno v areálu Nové Zbrojovky s tím, že veškeré náklady na zajištění montáže a provozu kluziště budou hrazeny z rozpočtu města Brna. Realizaci zajistí městská část Brno-střed. Kluziště bude k dispozici po celou zimní sezonu.

„Brno je městem sportu, což se snaží dokazovat podporou mnoha aktivit. Motivační konference nabídne lidem, kteří pracují s dětmi, spoustu poznatků a zkušeností ohledně aktuální situace. Chceme, aby děti mohly sportovat i přes nesnáze spojené s covidovým obdobím. Bruslení je pak v Brně mimořádně populární. Půjdeme poptávce naproti a tradičně podpoříme mobilní kluziště, které bruslaři tentokrát najdou v Židenicích v areálu Nové Zbrojovky,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Městská část zajistí u kluziště na Nové Zbrojovce také pokladnu a půjčovnu bruslí.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

 

 

 

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.