Přeskočit na obsah

Mládežnické klubovny pod Bílou horou vybuduje společnost KEMOstav. Schválili to radní

24. listopadu 2021

Projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás „Mládežnické klubovny pod Bílou horou“ z roku 2018 se konečně dočká realizace. Radní dnes schválili výběr dodavatele, kterým se stane společnost KEMOstav.

Stávající klubovny stojí na střeše volnočasového sálu v areálu dětí a mládeže pod Bílou horou. Aktuálně už ale tyto konstrukce ze 70. let nevyhovují požadavkům, proto v roce 2018 přihlásil Vilém Řiháček do participativního rozpočtu Dáme na vás projekt na jejich rekonstrukci.

„Navrhujeme současné dožívající konstrukce ze 70. let minulého století strhnout a nahradit je dvěma prostornými a světlými lehkými montovanými stavbami z moderních materiálů. Budou v nich různě členěné prostory, sociální zázemí, velká okna a hlavně spousta místa. Návrh jde s dobou, jeho součástí je například dobré zateplení, hospodaření s dešťovou vodou nebo lehké zelené střechy,“ uvádí v popisu projektu navrhovatel Vilém Řiháček.

Veřejnost podpořila tento nápad 2 070 hlasy, původně plánovaná cena rekonstrukce se měla podle pravidel participativního rozpočtu vejít do 3 milionů korun. Po vypracování projektové dokumentace a získání stavebního povolení v dubnu letošního roku byla vypsána výběrová řízení na zhotovitele. V jednom případě podané nabídky přesáhly maximální částku 3 miliony korun, v dalším byla podána pouze jedna nabídka, ve třetím pak žádná. Čtvrté výběrové řízení bylo vypsáno 24. srpna, tentokrát bez uvedení maximální možné ceny projektu. Z pěti podaných nabídek byla vybrána nejvýhodnější za cenu téměř 5,5 milionu korun včetně DPH. V této sumě se odrazil nárůst cen stavebních prací i materiálů, a to o 60 až 90 procent.

„Kvůli skokovému nárůstu cen stavebních prací se v letošním roce nedařilo vysoutěžit dodavatele za původní rozpočtované náklady. Na začátku listopadu proto Zastupitelstvo města Brna schválilo výjimku ze Zásad participativního rozpočtu statutárního města Brna a umožnilo tak navýšit alokovanou částku na projekt ze 3 na 6 milionů. Dnes jsme proto konečně mohli jako Rada města Brna rozhodnout, že projekt Mládežnické klubovny pod Bílou horou zrealizuje firma KEMOstav, s. r. o., která podala v otevřeném výběrovém řízení nejnižší nabídkovou cenu 5,433 milionu korun včetně DPH,“ popsal náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Na veřejnou zakázku zareagovalo a podalo nabídku celkem pět zájemců.

„Stávající stav klubovny nevyhovuje požadavkům na práci s dětmi, a to dispozičně ani po technické stránce. Věřím, že se nám podaří vytvořit moderní a bezpečné prostředí pro děti ze Židenic a přilehlých částí města, které jim poskytne vhodný prostor pro nejrůznější aktivity – kroužky, hraní her nebo výtvarnou činnost,“ myslí si Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.