Přeskočit na obsah

Mládežnické klubovny pod Bílou horou vybuduje společnost KEMOstav. Schválili to radní

24. listopadu 2021
Projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás „Mládežnické klubovny pod Bílou horou“ z roku 2018 se konečně dočká realizace. Radní dnes schválili výběr dodavatele, kterým se stane společnost KEMOstav.

Stávající klubovny stojí na střeše volnočasového sálu v areálu dětí a mládeže pod Bílou horou. Aktuálně už ale tyto konstrukce ze 70. let nevyhovují požadavkům, proto v roce 2018 přihlásil Vilém Řiháček do participativního rozpočtu Dáme na vás projekt na jejich rekonstrukci.

„Navrhujeme současné dožívající konstrukce ze 70. let minulého století strhnout a nahradit je dvěma prostornými a světlými lehkými montovanými stavbami z moderních materiálů. Budou v nich různě členěné prostory, sociální zázemí, velká okna a hlavně spousta místa. Návrh jde s dobou, jeho součástí je například dobré zateplení, hospodaření s dešťovou vodou nebo lehké zelené střechy,“ uvádí v popisu projektu navrhovatel Vilém Řiháček.

Veřejnost podpořila tento nápad 2 070 hlasy, původně plánovaná cena rekonstrukce se měla podle pravidel participativního rozpočtu vejít do 3 milionů korun. Po vypracování projektové dokumentace a získání stavebního povolení v dubnu letošního roku byla vypsána výběrová řízení na zhotovitele. V jednom případě podané nabídky přesáhly maximální částku 3 miliony korun, v dalším byla podána pouze jedna nabídka, ve třetím pak žádná. Čtvrté výběrové řízení bylo vypsáno 24. srpna, tentokrát bez uvedení maximální možné ceny projektu. Z pěti podaných nabídek byla vybrána nejvýhodnější za cenu téměř 5,5 milionu korun včetně DPH. V této sumě se odrazil nárůst cen stavebních prací i materiálů, a to o 60 až 90 procent.

„Kvůli skokovému nárůstu cen stavebních prací se v letošním roce nedařilo vysoutěžit dodavatele za původní rozpočtované náklady. Na začátku listopadu proto Zastupitelstvo města Brna schválilo výjimku ze Zásad participativního rozpočtu statutárního města Brna a umožnilo tak navýšit alokovanou částku na projekt ze 3 na 6 milionů. Dnes jsme proto konečně mohli jako Rada města Brna rozhodnout, že projekt Mládežnické klubovny pod Bílou horou zrealizuje firma KEMOstav, s. r. o., která podala v otevřeném výběrovém řízení nejnižší nabídkovou cenu 5,433 milionu korun včetně DPH,“ popsal náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Na veřejnou zakázku zareagovalo a podalo nabídku celkem pět zájemců.

„Stávající stav klubovny nevyhovuje požadavkům na práci s dětmi, a to dispozičně ani po technické stránce. Věřím, že se nám podaří vytvořit moderní a bezpečné prostředí pro děti ze Židenic a přilehlých částí města, které jim poskytne vhodný prostor pro nejrůznější aktivity – kroužky, hraní her nebo výtvarnou činnost,“ myslí si Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.