Mistři standardních a latinskoamerických tanců míří do Brna. Soutěžit budou i týmy z partnerských měst

  • 02. března 2020
  • 2 minuty čtení
(mak) – Od pátku 6. března do neděle 8. března bude sportovní hala Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích hostit už 18. ročník mezinárodní taneční soutěže Brno Open Dance Festival 2020. Jeho nedílnou součástí se opět stane Pohár partnerských měst, tedy soutěž týmů z Brna a jeho partnerských měst.

Organizátoři festivalu avizují, že i letos se na brněnském parketu sejde světová taneční špička ve standardních a latinskoamerických tancích, včetně úřadujících mistrů světa Armena Tsaturyana a Světlany Gaudyno z Ruska.

Utkají se všechny věkové kategorie a soutěže vyvrcholí v sobotu 7. března Mistrovstvím Evropy mládeže v kombinaci 10 tanců. V této kategorii, kde se českým reprezentantům tradičně daří, bude k radosti místního publika tentokrát Českou republiku reprezentovat brněnský taneční pár Jonáš Tománek a Šárka Kosmáková. „Předpokládáme, že letošního ročníku festivalu se zúčastní rekordních 800 tanečních párů ze všech světových kontinentů. Soutěže bude přenášet i Česká televize,“ uvedl za organizátory Jan Tománek.

Součástí sobotního galavečera, který vypukne v 19.30, se kromě finále Mistrovství Evropy v tanečním sportu či finále soutěže International Open v latinskoamerických tancích stane také Pohár partnerských měst, jehož spolupořadatelem je město Brno. Vedle jeho týmu se zde představí týmy z jeho partnerských měst Stuttgartu, Moskvy, Bratislavy, Lipska a Kaunasu. Jako host pak také tým z Mariboru. Večerem, který mimo jiné podpoří nadační sbírku PROAUT Spolku pro podporu osob s autismem, budou provázet herec a zpěvák Roman Vojtek a tanečnice z TV show StarDance Kamila Tománková.

Ve sportovní hale Masarykovy univerzity v Bohunicích budou od pátku do neděle připraveny také doprovodné mezinárodní rankingové soutěže pro mladší i starší věkové kategorie.

Více informací o programu a vstupenkách lze získat na stránkách www.brnoopen.eu nebo na https://www.facebook.com/BRNOOPEN/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít