Přeskočit na obsah

Mistři standardních a latinskoamerických tanců míří do Brna. Soutěžit budou i týmy z partnerských měst

02. března 2020 2 minuty čtení
(mak) – Od pátku 6. března do neděle 8. března bude sportovní hala Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích hostit už 18. ročník mezinárodní taneční soutěže Brno Open Dance Festival 2020. Jeho nedílnou součástí se opět stane Pohár partnerských měst, tedy soutěž týmů z Brna a jeho partnerských měst.

Organizátoři festivalu avizují, že i letos se na brněnském parketu sejde světová taneční špička ve standardních a latinskoamerických tancích, včetně úřadujících mistrů světa Armena Tsaturyana a Světlany Gaudyno z Ruska.

Utkají se všechny věkové kategorie a soutěže vyvrcholí v sobotu 7. března Mistrovstvím Evropy mládeže v kombinaci 10 tanců. V této kategorii, kde se českým reprezentantům tradičně daří, bude k radosti místního publika tentokrát Českou republiku reprezentovat brněnský taneční pár Jonáš Tománek a Šárka Kosmáková. „Předpokládáme, že letošního ročníku festivalu se zúčastní rekordních 800 tanečních párů ze všech světových kontinentů. Soutěže bude přenášet i Česká televize,“ uvedl za organizátory Jan Tománek.

Součástí sobotního galavečera, který vypukne v 19.30, se kromě finále Mistrovství Evropy v tanečním sportu či finále soutěže International Open v latinskoamerických tancích stane také Pohár partnerských měst, jehož spolupořadatelem je město Brno. Vedle jeho týmu se zde představí týmy z jeho partnerských měst Stuttgartu, Moskvy, Bratislavy, Lipska a Kaunasu. Jako host pak také tým z Mariboru. Večerem, který mimo jiné podpoří nadační sbírku PROAUT Spolku pro podporu osob s autismem, budou provázet herec a zpěvák Roman Vojtek a tanečnice z TV show StarDance Kamila Tománková.

Ve sportovní hale Masarykovy univerzity v Bohunicích budou od pátku do neděle připraveny také doprovodné mezinárodní rankingové soutěže pro mladší i starší věkové kategorie.

Více informací o programu a vstupenkách lze získat na stránkách www.brnoopen.eu nebo na https://www.facebook.com/BRNOOPEN/.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.