Přeskočit na obsah

Místo kávy děti. Na Vojtově by mohla najít zázemí dětská skupina

06. dubna 2022
V městském bytovém domě na Vojtově 7 se nachází prostory, v nichž se původně počítalo s kavárnou či obchodem. Brněnští radní ale dnes odsouhlasili, že se účel provozování změní a zázemí by tu mohla najít dětská skupina příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno.

Nebytové prostory jsou přístupné z vnitrobloku nového komplexu městských bytových domů na Vojtově ulici. Součástí pronajímaných ploch je i terasa. Prostory jsou kolaudovány jako nebytové a měly sloužit jako obchod, kavárna, drobná provozovna, služby, kancelář, drobné občerstvení apod. V uplynulých měsících byl k tomuto nebytovému prostoru na úřední desce zveřejněn záměr pronájmu, žádost však nikdo nepodal. Nyní radní odsouhlasili, aby prostory využívalo Sdružení zdravotnických zařízení II Brno za účelem provozování dětské skupiny. 

„Dlouhodobě se ve společnosti volá po širších možnostech pro pracovní uplatnění rodičů s malými dětmi. Řešením jsou částečné úvazky či sdílené pozice, ale i firemní školky nebo dětské skupiny. V současnosti se k potřebě efektivnějšího slaďování rodinného a pracovního života přidala nutnost systémově řešit začlenění dospělých z Ukrajiny na trh práce a vzdělávání jejich dětí. Jelikož se nám nepřihlásil žádný provozovatel kavárny či obchodu, další prostor pro dětskou skupinu rodiče a jejich zaměstnavatelé jistě uvítají,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nyní bude následovat jednání o konkrétní podobě smluvního vztahu a návrh smlouvy poté bude předložen Radě města Brna ke schválení. Před zahájením využití pro dětskou skupinu bude potřeba v prostorách provést drobné stavební úpravy. 

Foto: archiv MMB

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.