Přeskočit na obsah

Místo kávy děti. Na Vojtově by mohla najít zázemí dětská skupina

06. dubna 2022

V městském bytovém domě na Vojtově 7 se nachází prostory, v nichž se původně počítalo s kavárnou či obchodem. Brněnští radní ale dnes odsouhlasili, že se účel provozování změní a zázemí by tu mohla najít dětská skupina příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno.

Nebytové prostory jsou přístupné z vnitrobloku nového komplexu městských bytových domů na Vojtově ulici. Součástí pronajímaných ploch je i terasa. Prostory jsou kolaudovány jako nebytové a měly sloužit jako obchod, kavárna, drobná provozovna, služby, kancelář, drobné občerstvení apod. V uplynulých měsících byl k tomuto nebytovému prostoru na úřední desce zveřejněn záměr pronájmu, žádost však nikdo nepodal. Nyní radní odsouhlasili, aby prostory využívalo Sdružení zdravotnických zařízení II Brno za účelem provozování dětské skupiny. 

„Dlouhodobě se ve společnosti volá po širších možnostech pro pracovní uplatnění rodičů s malými dětmi. Řešením jsou částečné úvazky či sdílené pozice, ale i firemní školky nebo dětské skupiny. V současnosti se k potřebě efektivnějšího slaďování rodinného a pracovního života přidala nutnost systémově řešit začlenění dospělých z Ukrajiny na trh práce a vzdělávání jejich dětí. Jelikož se nám nepřihlásil žádný provozovatel kavárny či obchodu, další prostor pro dětskou skupinu rodiče a jejich zaměstnavatelé jistě uvítají,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nyní bude následovat jednání o konkrétní podobě smluvního vztahu a návrh smlouvy poté bude předložen Radě města Brna ke schválení. Před zahájením využití pro dětskou skupinu bude potřeba v prostorách provést drobné stavební úpravy. 

Foto: archiv MMB

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.