Místo kávy děti. Na Vojtově by mohla najít zázemí dětská skupina

  • 06. dubna 2022
V městském bytovém domě na Vojtově 7 se nachází prostory, v nichž se původně počítalo s kavárnou či obchodem. Brněnští radní ale dnes odsouhlasili, že se účel provozování změní a zázemí by tu mohla najít dětská skupina příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno.

Nebytové prostory jsou přístupné z vnitrobloku nového komplexu městských bytových domů na Vojtově ulici. Součástí pronajímaných ploch je i terasa. Prostory jsou kolaudovány jako nebytové a měly sloužit jako obchod, kavárna, drobná provozovna, služby, kancelář, drobné občerstvení apod. V uplynulých měsících byl k tomuto nebytovému prostoru na úřední desce zveřejněn záměr pronájmu, žádost však nikdo nepodal. Nyní radní odsouhlasili, aby prostory využívalo Sdružení zdravotnických zařízení II Brno za účelem provozování dětské skupiny. 

„Dlouhodobě se ve společnosti volá po širších možnostech pro pracovní uplatnění rodičů s malými dětmi. Řešením jsou částečné úvazky či sdílené pozice, ale i firemní školky nebo dětské skupiny. V současnosti se k potřebě efektivnějšího slaďování rodinného a pracovního života přidala nutnost systémově řešit začlenění dospělých z Ukrajiny na trh práce a vzdělávání jejich dětí. Jelikož se nám nepřihlásil žádný provozovatel kavárny či obchodu, další prostor pro dětskou skupinu rodiče a jejich zaměstnavatelé jistě uvítají,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nyní bude následovat jednání o konkrétní podobě smluvního vztahu a návrh smlouvy poté bude předložen Radě města Brna ke schválení. Před zahájením využití pro dětskou skupinu bude potřeba v prostorách provést drobné stavební úpravy. 

Foto: archiv MMB

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy