Místo Čedoku by si město představovalo gastropodnik. Objekt nabízí k pronájmu

  • 07. prosince 2023

Designová restaurace, pobočka nadnárodního řetězce nebo úplně jiné využití i mimo sféru gastra? Co nahradí cestovní kancelář Čedok, která v ikonické budově na hranici Bašt a Nádražní ulice sídlila do konce srpna 2023, bude jasné počátkem příštího roku. Nabídky na pronájem město Brno prostřednictvím své společnosti CD CENTRUM COMS přijímá do konce ledna 2024.

„Prostory v krásné funkcionalistické památce nabízíme za minimální roční nájemné 4 380 Kč/m2. Nabídkami, které dostaneme, se budeme zabývat na schůzi Rady města Brna a zde vybereme nového nájemce,“ přiblížila náměstkyně primátorky města Brna pro oblast správy majetku Karin Podivinská. „Celková výměra nabízených nebytových prostor je 456,6 m2. V objektu se nacházejí další tři obchodní jednotky, které jsou přístupné vlastními vstupy z ulice Nádražní a jsou v současné době obsazené, takže nejsou součástí této nabídky,“ upřesnila.

Začátkem ledna 2024 se uskuteční prohlídka interiérů, nicméně CD CENTRUM COMS umožňuje domluvit si i individuální termín. Prostory v samotném centru Brna jsou obzvlášť vhodné pro gastropodnik. Veškeré podmínky jsou uvedeny na webu.

Funkcionalistická budova se železobetonovou, zčásti nýtovanou konstrukcí s nápadným oblým nárožím byla postavena v roce 1927 podle návrhu významného brněnského architekta Oskara Pořísky. Architekt důmyslně využil nepravidelnou parcelu ve svažitém terénu v místě bývalého hradebního okruhu. Vznikla tak nepřehlédnutelná stavba jedinečného tvaru s typickým půlkruhovým nárožím a pásovými okny, tehdy pro potřeby „centrální ubytovací kanceláře“ pro Výstavu soudobé kultury, která se konala na brněnském výstavišti v roce 1928, s obchodními a kancelářskými prostory a také s jednou z prvních pochozích teras pro restauraci nad navazujícím obchodním traktem. Objekt prošel v roce 1993 rekonstrukcí, která zahrnovala obnovu obvodového pláště budovy, úpravu vnitřních dispozic i novou výměníkovou stanici, včetně výměny instalací a části parovodního potrubí. Dále bylo provedeno nové nástupní schodiště do objektu a opraveny schůdky podél zaobleného nároží. Jedná se o nemovitou kulturní památku, která se nachází na území ochranného pásma Městské památkové rezervace Brno.

V ikonické budově donedávna sídlil Čedok. Foto: CD CENTRUM COMS

 

Prostory v samém centru města se ideálně hodí pro gastropodnik. Foto: CD CENTRUM COMS

K mání je byt i bytový dům

V nabídce CD CENTRUM COMS jsou i další městské nemovitosti, tentokrát k prodeji. Jde například o třípokojový byt na Špitálce, prodávaný formou aukce, do dražby půjdou prostory někdejší herny na Nádražní nebo vybydlený pavlačový bytový dům na Pekařské. „Na dům se nevztahuje památková ochrana a je otázka, jestli ho nový majitel zrekonstruuje nebo ho nahradí novostavbou. V každém případě se nachází na ploše, která je podle územního plánu věnovaná bydlení a podle Regulačního plánu Městské památkové rezervace Brno v ní nesmí bydlení ubýt, naopak je zde i umožněno vybudovat půdní vestavbu. Věříme tedy, že se na téhle skvělé adrese Brňané brzy dočkají důstojného a hlavně obyvatelného domu,“ doplnila Karin Podivinská. Vyvolávací cena je 49,8 milionu korun.

Vyvolávací cena bytového domu je necelých 50 milionů korun. Foto: CD CENTRUM COMS

 

Pavlačový dům se nachází na ploše, která je dle Územního plánu věnovaná bydlení. Foto: CD CENTRUM COMS


Dále platí také nabídka parkovacích míst, o které jsme již informovali. Momentálně jsou k dispozici stání na Vojtově, Zderadově i na dalších ulicích.

 

Nejnovější tiskové zprávy