Přeskočit na obsah

Místní akční plán rozvoje vzdělávání pomůže školám a institucím pokračovat ve spolupráci

23. února 2022
Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve městě Brně (MAP), který pomáhá financovat projekty v oblasti základních a mateřských škol i zájmového a neformálního vzdělávání, pokračuje. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit posouzení projektu MAP III, který by měl být realizován od září 2022 do listopadu 2023.

Jeho cílem je aktualizovat a dále rozšířit stávající Místní akční plán rozvoje vzdělávání v Brně, který byl vytvořen a doplňován ve dvou už ukončených projektech. „MAP III podpoří školy a jiné subjekty v dalším společném plánování aktivit v oblasti vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Spolupráce bude stejně jako u projektů MAP I a MAP II zaměřená zejména na společné informování, vzdělávání, plánování partnerských aktivit pro řešení problémů, které jsou specifické právě pro oblast vzdělávání v Brně. Aktualizace MAP je navíc důležitá pro připravované investice v oblasti základních a mateřských škol i zájmového a neformálního vzdělávání. Při podávání žádosti o evropskou dotaci například na výstavbu mateřských a základních škol či odborných učeben je nezbytné, aby byly tyto investiční záměry zařazeny do strategického rámce MAP,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Předpokládané celkové rozpočtové náklady i způsobilé výdaje projektu jsou 3 850 000 korun. Dotace z evropských fondů by podle odhadu mohla pokrýt 95 % těchto výdajů. Město Brno by pak doplatilo maximálně 192 500 korun, tedy 5 % ze způsobilých výdajů projektu. Do MAP III se zapojí všechny základní a mateřské školy zřízené městem Brnem a městskými částmi, dále školy jiných zřizovatelů a základní umělecké školy. Schválit projekt musí nyní ještě zastupitelstvo.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz



Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.