Přeskočit na obsah

Místní akční plán rozvoje vzdělávání pomůže školám a institucím pokračovat ve spolupráci

23. února 2022

Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve městě Brně (MAP), který pomáhá financovat projekty v oblasti základních a mateřských škol i zájmového a neformálního vzdělávání, pokračuje. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit posouzení projektu MAP III, který by měl být realizován od září 2022 do listopadu 2023.

Jeho cílem je aktualizovat a dále rozšířit stávající Místní akční plán rozvoje vzdělávání v Brně, který byl vytvořen a doplňován ve dvou už ukončených projektech. „MAP III podpoří školy a jiné subjekty v dalším společném plánování aktivit v oblasti vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Spolupráce bude stejně jako u projektů MAP I a MAP II zaměřená zejména na společné informování, vzdělávání, plánování partnerských aktivit pro řešení problémů, které jsou specifické právě pro oblast vzdělávání v Brně. Aktualizace MAP je navíc důležitá pro připravované investice v oblasti základních a mateřských škol i zájmového a neformálního vzdělávání. Při podávání žádosti o evropskou dotaci například na výstavbu mateřských a základních škol či odborných učeben je nezbytné, aby byly tyto investiční záměry zařazeny do strategického rámce MAP,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Předpokládané celkové rozpočtové náklady i způsobilé výdaje projektu jsou 3 850 000 korun. Dotace z evropských fondů by podle odhadu mohla pokrýt 95 % těchto výdajů. Město Brno by pak doplatilo maximálně 192 500 korun, tedy 5 % ze způsobilých výdajů projektu. Do MAP III se zapojí všechny základní a mateřské školy zřízené městem Brnem a městskými částmi, dále školy jiných zřizovatelů a základní umělecké školy. Schválit projekt musí nyní ještě zastupitelstvo.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.