„Miss strom“ letos po dvacáté. Finalisté se představují v Urban Centru

  • 04. srpna 2021
  • 1 minuta čtení
(ral) – Dvanáct nejkrásnějších stromů z České republiky se pěkně pohromadě sešlo v prostorách brněnského Urban Centra. Výstavní prostor na Mečové představuje letošní finalisty ankety Strom roku na velkoformátových fotografiích Lucie Mojžíšové. Prohlédnout si je můžete od 4. do 12. srpna.

Do finále každoročně vyhlašované ankety Strom roku se ze 77 kandidátů letos probojovali hned tři zástupci Jihomoravského kraje, jedno želízko v ohni má přímo město Brno. Jde o smrk ztepilý rostoucí na Ramešově. Ten a dalších jedenáct urostlých jedinců zachytila na snímcích profesionální fotografka a architektka Lucie Mojžíšová. Vybrat si mezi nimi svého favorita, kterému dáte v anketě hlas, můžete ode dneška do čtvrtku 12. srpna. Samotné hlasování probíhá až do 12. září.

Vítězný Strom roku bude vyhlášen 22. září na Hvězdárně a planetáriu Brno stejně jako předchozí leureáti bude reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole ankety Evropský strom roku. „Cílem ankety Strom roku je nejen upozornit na staré a významné stromy, ale také na ty, které ohrožuje lidská činnost či zdravotní stav. Tyto stromy potřebují nejen péči, ale i pozornost,“ podotkla na závěr koordinátorka ankety Strom roku Silvie Zeinerová Sanža z Nadace Partnerství.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít