Minulost, současnost i fantazie. Takový je víkend v Brně

  • 03. března 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Říká vám něco plecháč a dřevák? Že ne? Nevadí, v sobotu si tyto historické tramvaje pořádně prohlédnete. Budou totiž jezdit centrem města. Jaro je už na spadnutí, to připomíná i hra na Kraví hoře. Jestli jste zapálenými filmovými maniaky, tak nevynechejte maraton Pána prstenů v kině Scala.

Páteční večer bývá věnován koncertům, Kabinet múz na Sukově ve svém programu zareagoval na aktuální situaci. Výtěžek benefičního večera poputuje na pomoc Ukrajině a jejím obyvatelům. Součástí akce bude kromě hudebních vystoupení i debata o současné humanitární situaci s tipy, jak efektivně pomáhat. Další host vás seznámí se soukolím ruské propagandy, českou dezinformační scénou a hlavně osvětlí, jak se zorientovat v celkové situaci. Poté na benefici zahraje Sinks, Člověk krve a Hopes. Celý večer zahájí pěvecké uskupení Szynka. Vstupné je dobrovolné.

Historické tramvaje budou po celou sobotu brázdit koleje po tradiční trase H4. Veškerý výdělek z jízd půjde také na pomoc Ukrajině. Speciální charitativní linka bude v provozu od 10 do 18 hodin. Tramvaje projedou zastávkami ve 20minutovém intervalu. 

Od 1. března si můžete na Kraví hoře vyzkoušet dvě nové online hry, které si připravila Lipka. Obě jsou zaměřeny na hmyz, děti do 10 let se díky Dobrodružství v říši hmyzu seznámí s džunglí v trávníku. Starší děti se ve hře Hledá se bombus dozví, co se stalo se čmeláky. Prvních sto řešitelů se navíc může těšit na speciální bonus od Lipky.

Pro nefalšované fantasy fajnšmekry je připraven maraton Pána prstenů v kině Scala. Akce startuje ve dvě hodiny odpoledne a končí až v neděli. Organizátoři si pro návštěvníky připravili občerstvení na baru a zakoupit si můžete i tematický polštářek pro větší pohodlí při sledování filmů.

Tento víkend máte poslední možnost zhlédnout výstavu o Ester Krumbachové v Domě umění. Všechny kočky, které v expozici bydlely, mají již zařízený nový domov, takže dernisáž v neděli v 14 hodin může proběhnout.

Fotbalové jaro odstartuje brněnská FC Zbrojovka zápasem s Prostějovem. Ten začne v pátek v 17 hodin na trávníku domácího týmu. Hrát se bude stadionu na Srbské. 

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít