Přeskočit na obsah

Minulost, současnost i fantazie. Takový je víkend v Brně

03. března 2022 2 minuty čtení
(zob) – Říká vám něco plecháč a dřevák? Že ne? Nevadí, v sobotu si tyto historické tramvaje pořádně prohlédnete. Budou totiž jezdit centrem města. Jaro je už na spadnutí, to připomíná i hra na Kraví hoře. Jestli jste zapálenými filmovými maniaky, tak nevynechejte maraton Pána prstenů v kině Scala.

Páteční večer bývá věnován koncertům, Kabinet múz na Sukově ve svém programu zareagoval na aktuální situaci. Výtěžek benefičního večera poputuje na pomoc Ukrajině a jejím obyvatelům. Součástí akce bude kromě hudebních vystoupení i debata o současné humanitární situaci s tipy, jak efektivně pomáhat. Další host vás seznámí se soukolím ruské propagandy, českou dezinformační scénou a hlavně osvětlí, jak se zorientovat v celkové situaci. Poté na benefici zahraje Sinks, Člověk krve a Hopes. Celý večer zahájí pěvecké uskupení Szynka. Vstupné je dobrovolné.

Historické tramvaje budou po celou sobotu brázdit koleje po tradiční trase H4. Veškerý výdělek z jízd půjde také na pomoc Ukrajině. Speciální charitativní linka bude v provozu od 10 do 18 hodin. Tramvaje projedou zastávkami ve 20minutovém intervalu. 

Od 1. března si můžete na Kraví hoře vyzkoušet dvě nové online hry, které si připravila Lipka. Obě jsou zaměřeny na hmyz, děti do 10 let se díky Dobrodružství v říši hmyzu seznámí s džunglí v trávníku. Starší děti se ve hře Hledá se bombus dozví, co se stalo se čmeláky. Prvních sto řešitelů se navíc může těšit na speciální bonus od Lipky.

Pro nefalšované fantasy fajnšmekry je připraven maraton Pána prstenů v kině Scala. Akce startuje ve dvě hodiny odpoledne a končí až v neděli. Organizátoři si pro návštěvníky připravili občerstvení na baru a zakoupit si můžete i tematický polštářek pro větší pohodlí při sledování filmů.

Tento víkend máte poslední možnost zhlédnout výstavu o Ester Krumbachové v Domě umění. Všechny kočky, které v expozici bydlely, mají již zařízený nový domov, takže dernisáž v neděli v 14 hodin může proběhnout.

Fotbalové jaro odstartuje brněnská FC Zbrojovka zápasem s Prostějovem. Ten začne v pátek v 17 hodin na trávníku domácího týmu. Hrát se bude stadionu na Srbské. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.