Ministerstvo školství přislíbilo více peněz na MotoGP

  • 27. dubna 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) – Letošní ročník MotoGP dostane stomilionovou podporu. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová přislíbila podpořit závody sedmdesáti miliony korun, dalších deset milionů vynaloží město Brno a dvacet Jihomoravský kraj.

Oproti loňskému roku vzrostla podpora MotoGP ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o deset milionů korun. Důvodem je především zdražení zalistovacího poplatku, které bude právě z těchto peněz pokryto. 

„Motocyklové závody v Brně jsou prestižní sportovní akce sledovaná doslova v celém světě. I když se může zdát výše podpory z veřejných prostředků opravdu značná, jsem přesvědčena, že jde o dobře investované peníze. Úroveň pořadatelské práce při MotoGP v Brně je tradičně skvělá, akci navštěvuje mimořádné množství diváků, přímé přenosy vysílají televize v desítkách zemí. Je to výborná propagace České republiky,“ uvedla ministryně Valachová. 

Letošní Grand Prix startuje o něco dříve, než bývalo zvykem. Celý kolotoč MotoGP v čele s nestárnoucím Valentinem Rossim, talentovaným Marcem Marquezem, českými zástupci Jakubem Kornfeilem a Karlem Abrahamem zavítá do Brna již 4.–6. srpna 2017. 

„Aktuálně se nám daří některé položky potřebné k zajištění závodů vysoutěžit levněji než loni, navíc Spolek pro GP letos začal s prodejem vstupenek výrazně dříve,“ nastínil dosavadní průběh příprav primátor města Brna Petr Vokřál.

Závody mistrovství světa silničních motocyklů se v České republice konají už 52 let, z toho nepřetržitě od roku 1987.

„Pro jižní Moravu je MotoGP srdeční záležitost,“ dodal jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít