Mikulášské tipy na víkend jsou plné nápadů, jak si užít advent

  • 03. prosince 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Adventní neděle rozhoří nejen druhou svíčku na věnci, bude také ve znamení mikulášské nadílky. Ať už pro vás anděl s Mikulášem nachystali bohatou nadílku, nebo spíše čert vytahuje uhlí a brambory ze svého pytle, brněnské akce jsou otevřeny úplně všem. Pojďte zjistit, co se chystá na tento víkend.

Centrum volného času Lužánky a všechny jeho pobočky po celém Brně si přichystaly pestrou škálu akcí, kterými si zkrátíte čekání na Ježíška. Aktivity jsou naplánované na celý prosinec, ale mikulášský víkend je doslova prošpikovaný zajímavostmi. Kromě vánočních dílniček – třeba na pobočce na Solniční – si užijete i tematické procházky ve Starém Lískovci, Wilsonově lese nebo na Lesné.

Letohrádek Mitrovských hostí od soboty 4. prosince tradiční výstavu betlémů. Prohlédnout si budete moci jak historické, tak i soudobé exponáty od nás i ze zahraničí. Letos navíc zhlédnete i sbírku historických voskových Jezulátek.

Oba víkendové dny bude rušno i na Špilberku. Muzeum města Brna si připravilo dílničky pro nejmenší – tato sobota je vyhrazena tvoření vánočních přání. V neděli se pak budou vyrábět vrkoče a Mikulášské punčošky.

Ačkoliv se může zdát, že Vánoce a věda nejdou dohromady, ve VIDA! Science centru zjistíte opak. Každý vánoční víkend jsou připraveny pokusy pro rodiny s dětmi s magickou atmosférou blížících se svátků.

Výstava, která stojí za návštěvu, se koná v Moravském zemském muzeu, konkrétně v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu. Připomíná brněnskou herečku, režisérku a pedagožku Niku Brettschneiderovou, která by se letos dožila sedmdesátých narozenin. Tato neotřelá umělkyně zanechala nesmazatelnou stopu na brněnské nezávislé divadelní scéně a také na Janáčkově akademii múzických umění, kde vedla ateliér herecké výchovy.

Venku přituhuje, a to znamená jediné – započala bruslařská sezóna. Bruslí se již za Lužánkami, na Vodově, na Lesné, v Líšni či na Kraví Hoře. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít