Mezinárodní strojírenský veletrh byl slavnostně zahájen

  • 10. října 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) - V pondělí ožilo brněnské výstaviště nejvýznamnější průmyslovou akcí – Mezinárodním strojírenským veletrhem. Ten bude trvat až do pátku. Slavnostního zahájení se zúčastnily politické špičky včetně prezidenta republiky.

První den strojírenského veletrhu se nesl ve znamení slavnostního zahájení. Veletrh otevřel sněm Svazu průmyslu a dopravy, na kterém vystoupila řada ministrů a také premiér Bohuslav Sobotka. Svou činnost včera zahájil také Exportní dům či indický pavilon. Právě Indie je letos hlavní partnerskou zemí.

„Vnímám to, že mezinárodní strojírenský veletrh má význam a smysl. Pro město Brno má obrovský přínos jak z hlediska ekonomiky, tak prestiže,“ připomněl na tiskové konferenci primátor města Brna Petr Vokřál. Ten se pak společně s prezidentem a dalšími představiteli české i indické vlády zúčastnil slavnostního zahájení veletrhu. 

 Mezinárodní strojírenský veletrh má v Brně téměř šedesátiletou tradici. Poprvé se do Brna vystavovatelé a návštěvníci veletrhu sjeli v roce 1959. Od té doby se jeho podoba změnila – zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu a jeho návštěvníci patří ke specialistům a manažerům v oboru. Stal se vedoucím veletrhem svého druhu v regionu střední Evropy. 

Tématem letošního ročníku je Průmysl 4.0 a automatizace. Kromě robotů vystavovatelé představí například i speciální vozík na sudy, se kterým zvládne i 220litrový sud odvézt jeden člověk, profesionální 3D tiskárny, laserové řezací stroje či průmyslové vysavače, které zvládnou bezpečně vysát i hořlavý prach. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít