Přeskočit na obsah

Mezi sportovištěm U Hrocha a Pisárkami se cyklisté projedou po novém povrchu

11. září 2020

Cyklostezka mezi areálem U Hrocha na pomezí Jundrova, Žabovřesk a Komína a tenisovými kurty v Pisárkách dostala nový povrch. Oblíbená stezka nyní poskytne pohodlnější sjízdnost. Asfaltový povrch byl položen včera, drobné dokončovací práce budou pokračovat příští týden. Cyklisté ale úsekem projedou už dnes.

Po novém povrchu se mohou ode dneška projet lidé, kteří využijí cyklostezku podél řeky Svratky od areálu hřiště U Hrocha směrem na Pisárky. Pracovníci Brněnských komunikací zde dokončili pokládku asfaltu. Díky stavební údržbě povrchu bude cyklostezka bez nerovností a děr a cyklisté, pěší i lidé na koloběžkách ji budou moci pohodlně využívat.

„Úpravou prošly 2 tisíce metrů čtverečních stezky. V následujících dnech budou probíhat dokončovací práce, které ale nijak výrazně provoz na cyklostezce neomezí. Jedná se o velmi frekventovanou trasu, která vede od Pisárek kolem řeky Svratky až k cyklostezce podél Kníničské ulice,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.