Mezi Sadovou a Lesnou vzniklo nové lesní hřiště - Tiskový servis

Mezi Sadovou a Lesnou vzniklo nové lesní hřiště

  • 18. července 2023
  • 2 minuty čtení

Na hřiště s přírodními prvky do chládku lesa mohou nově vyrazit rodiče či prarodiče s dětmi. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás bylo v úterý 18. července 2023 v blízkosti ulice Jurkovičova slavnostně otevřeno Lesní hřiště pro Lesnou a Královo Pole.

A na co se zde děti mohou těšit? Třeba si zajezdit na dvanáct metrů dlouhé nerezové skluzavce, vyšplhat po lanovém nebo dřevěném žebříku do pirátské rozhledny a rozhlédnout se po okolí originálním dalekohledem, zdokonalit si pohybové dovednosti, procvičit rovnováhu na opičí a balanční stezce nebo nízkých lanových překážkách.

„Mám radost, že se podařilo prakticky uprostřed lesa vybudovat unikátní dětské hřiště a současně díky pomoci dendrologa využít pro některé atrakce i zdravé stromy, které jsou opatřeny ochrannými prvky. Jako dopadová plocha je použita vrstva čistě přírodní štěpky. Samotného mě z prvků asi nejvíc zaujal pojízdný fendr, lanové girlandy a samozřejmě skluzavka. Určitě doporučuji přijít si hřiště vyzkoušet, můžete spojit návštěvu i s pěknou procházkou lesem okolo kaple svatého Antoníčka,“ připomněl radní pro participaci Filip Chvátal.

Projekt si odhlasovali občané Brna v roce 2020 s celkovým počtem 3 104 hlasů.

Cílem mého projektu bylo rozšíření občanské vybavenosti přilehlých sídlišť Sadová a Lesná o dobrodružné lesní hřiště, zvýšit motivaci pro děti aktivně trávit volný čas v přírodě a pohybem. Lesní hřiště ocení děti hlavně teď v parném létě, kdy se mohou bavit pod korunami stromů,“ uvedla navrhovatelka Martina Blahová.

Podrobnosti o projektu naleznete na https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1480.

Náklady na realizaci dosáhly 3,5 milionu Kč (s DPH). 

Další články z rubriky