Přeskočit na obsah

Mezi lidi v nouzi loni Sociální nadační fond rozdal téměř čtyři miliony korun. Pomáhat bude i letos

03. března 2021

Nevládní organizace Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje (SNF) poskytuje pomoc osobám v nepříznivé životní situaci. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit žádost o dotaci pro rok 2021 ve výši 2 500 000 korun.

„Motto Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje krásně shrnuje jeho poslání: Pomáháme těm, ke kterým se štěstí otočilo zády. V některých životních situacích standardní sociální dávky a služby nestačí. Mnohdy jsou jednotlivé případy velmi specifické, v těchto situacích pomáhá Sociální nadační fond. Jeho 27letá historie potvrzuje, že je důležitou součástí městské soustavy sociální pomoci. V roce 2020 se fond zaměřil mimo jiné i na osamělé rodiče, kteří se kvůli epidemii covid-19 ocitli v existenčních problémech. V letošním roce bude fond pokračovat v pomoci jednotlivcům, rodinám a organizacím,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková, která zároveň zastává pozici předsedkyně správní rady fondu.

Lidem se zdravotním postižením, seniorům, dětem v náhradní péči nebo v dětském domově, všem těm se dlouhodobě věnuje Sociální nadační fond. Žádost o dotaci z rozpočtu města Brna na rok 2021 ve výši 2 500 000 korun pokryje cca 50 % rozpočtu. SNF přispívá také Jihomoravský kraj, protože fond působí v celém kraji. Mezi podporovatele fondu patří i městské společnosti, například Teplárny Brno, Lesy města Brna, SAKO Brno, Technické sítě Brno a mnohé další. Nedávno jsme informovali třeba o příspěvku Dopravního podniku města Brna, který fondu daroval již nepotřebné části zaměstnaneckých stejnokrojů (https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/zamestnanci-dpmb-dostali-nove-uniformy-stare-bundy-venuje-dopravce-socialnimu-nadacnimu-fondu-mesta/  ). Jednotliví občané mohou pomáhat díky veřejné sbírce, a to jednorázově i dlouhodobě prostřednictvím portálu: https://www.darujme.cz/organizace/1200349.

„V roce 2020 fond podpořil 162 jednotlivců, rodin a nestátních neziskových organizací působících v sociální oblasti a rozdělil mezi ně téměř 4 miliony korun. Nárůst oproti roku 2019 je zhruba třetinový. Lidé se mohou hlásit o příspěvky během celého roku, jednou za čtvrtletí zasedá správní rada, která rozhoduje o konkrétní podpoře,“ dodal náměstek primátorky pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.