Přeskočit na obsah

Mezi lidi v nouzi loni Sociální nadační fond rozdal téměř čtyři miliony korun. Pomáhat bude i letos

03. března 2021

Nevládní organizace Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje (SNF) poskytuje pomoc osobám v nepříznivé životní situaci. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit žádost o dotaci pro rok 2021 ve výši 2 500 000 korun.

„Motto Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje krásně shrnuje jeho poslání: Pomáháme těm, ke kterým se štěstí otočilo zády. V některých životních situacích standardní sociální dávky a služby nestačí. Mnohdy jsou jednotlivé případy velmi specifické, v těchto situacích pomáhá Sociální nadační fond. Jeho 27letá historie potvrzuje, že je důležitou součástí městské soustavy sociální pomoci. V roce 2020 se fond zaměřil mimo jiné i na osamělé rodiče, kteří se kvůli epidemii covid-19 ocitli v existenčních problémech. V letošním roce bude fond pokračovat v pomoci jednotlivcům, rodinám a organizacím,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková, která zároveň zastává pozici předsedkyně správní rady fondu.

Lidem se zdravotním postižením, seniorům, dětem v náhradní péči nebo v dětském domově, všem těm se dlouhodobě věnuje Sociální nadační fond. Žádost o dotaci z rozpočtu města Brna na rok 2021 ve výši 2 500 000 korun pokryje cca 50 % rozpočtu. SNF přispívá také Jihomoravský kraj, protože fond působí v celém kraji. Mezi podporovatele fondu patří i městské společnosti, například Teplárny Brno, Lesy města Brna, SAKO Brno, Technické sítě Brno a mnohé další. Nedávno jsme informovali třeba o příspěvku Dopravního podniku města Brna, který fondu daroval již nepotřebné části zaměstnaneckých stejnokrojů (https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/zamestnanci-dpmb-dostali-nove-uniformy-stare-bundy-venuje-dopravce-socialnimu-nadacnimu-fondu-mesta/  ). Jednotliví občané mohou pomáhat díky veřejné sbírce, a to jednorázově i dlouhodobě prostřednictvím portálu: https://www.darujme.cz/organizace/1200349.

„V roce 2020 fond podpořil 162 jednotlivců, rodin a nestátních neziskových organizací působících v sociální oblasti a rozdělil mezi ně téměř 4 miliony korun. Nárůst oproti roku 2019 je zhruba třetinový. Lidé se mohou hlásit o příspěvky během celého roku, jednou za čtvrtletí zasedá správní rada, která rozhoduje o konkrétní podpoře,“ dodal náměstek primátorky pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.