Přeskočit na obsah

Městské divadlo Brno se vrací pod petropavelské věže

23. května 2017 2 minuty čtení
(java) – Už poosmé budou moci diváci prožít příběhy oděné do hudebního hávu v romantických zákoutích brněnského Biskupského dvora.

Tentokrát odehrají herci Městského divadla Brno od 16. června do 13. července pro své diváky 22 představení. „Postupné rozšiřování repertoárové nabídky i prodlužování doby uvádění inscenací Městského divadla Brno je důkazem rostoucí obliby u diváků a turistů,“ uvedla tisková mluvčí Lenka Pazourková.
Letos se na „Biskupák“ vrátí oblíbené muzikály Noc na Karlštejně, My Fair Lady (ze Zelňáku) i balada Radúz a Mahulena. Jak se stalo zvykem, v nabídce bude i jeden nový titul. „Tím bude původní hra se zpěvy autorů Stanislava Slováka, Jana Šotkovského a Petra Štěpána Brněnské kolo,“ řekl ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša.

Muzikálová komedie s mírnou dávkou detektivního příběhu
Tak by se podle autorů dal shrnout žánr inscenace, která se z části dotýká brněnských legend – od Babinského přes Natašu Gollovou až k bratřím Pospíšilům. Ty autoři propojili s Moravským zemským muzeem, které letos slaví 200 let své existence. „Hlavními postavami příběhu jsou tři děti, které zůstanou se svým strýčkem profesorem Cajthamlem přes noc v Moravském zemském muzeu, které má v sobě stejně jako jiná muzea jistý druh tajemna,“ přiblížil jeden z autorů Stanislav Slovák.

Muzikál z pověstí a legend Brněnské kolo s hudbou Karla Cóna režijně připraví Stano Slovák, v kostýmech Andrey Kučerové, na scéně Jaroslava Milfajta a s choreografií Martina Paceka.
Hrají: Michal Isteník, Alena Juráčková, Elena Juráčková, Jan Juráček, Dušan Vitázek, Zdeněk Junák, Jakub Uličník, Ondřej Studénka a další.

Premiéra bude v sobotu 16. června ve 20.30 hodin v prostorách Biskupského dvora.

Ostatní představení v Biskupském dvoře začínají také ve 20.30 hodin a hraje se za každého počasí. Podrobný program najdete na webu Městského divadla Brno. Vstupenky je možné zakoupit on-line, nebo v předprodeji Městského divadla Brno.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.