Přeskočit na obsah

Městské divadlo Brno se vrací pod petropavelské věže

23. května 2017 2 minuty čtení
(java) – Už poosmé budou moci diváci prožít příběhy oděné do hudebního hávu v romantických zákoutích brněnského Biskupského dvora.

Tentokrát odehrají herci Městského divadla Brno od 16. června do 13. července pro své diváky 22 představení. „Postupné rozšiřování repertoárové nabídky i prodlužování doby uvádění inscenací Městského divadla Brno je důkazem rostoucí obliby u diváků a turistů,“ uvedla tisková mluvčí Lenka Pazourková.
Letos se na „Biskupák“ vrátí oblíbené muzikály Noc na Karlštejně, My Fair Lady (ze Zelňáku) i balada Radúz a Mahulena. Jak se stalo zvykem, v nabídce bude i jeden nový titul. „Tím bude původní hra se zpěvy autorů Stanislava Slováka, Jana Šotkovského a Petra Štěpána Brněnské kolo,“ řekl ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša.

Muzikálová komedie s mírnou dávkou detektivního příběhu
Tak by se podle autorů dal shrnout žánr inscenace, která se z části dotýká brněnských legend – od Babinského přes Natašu Gollovou až k bratřím Pospíšilům. Ty autoři propojili s Moravským zemským muzeem, které letos slaví 200 let své existence. „Hlavními postavami příběhu jsou tři děti, které zůstanou se svým strýčkem profesorem Cajthamlem přes noc v Moravském zemském muzeu, které má v sobě stejně jako jiná muzea jistý druh tajemna,“ přiblížil jeden z autorů Stanislav Slovák.

Muzikál z pověstí a legend Brněnské kolo s hudbou Karla Cóna režijně připraví Stano Slovák, v kostýmech Andrey Kučerové, na scéně Jaroslava Milfajta a s choreografií Martina Paceka.
Hrají: Michal Isteník, Alena Juráčková, Elena Juráčková, Jan Juráček, Dušan Vitázek, Zdeněk Junák, Jakub Uličník, Ondřej Studénka a další.

Premiéra bude v sobotu 16. června ve 20.30 hodin v prostorách Biskupského dvora.

Ostatní představení v Biskupském dvoře začínají také ve 20.30 hodin a hraje se za každého počasí. Podrobný program najdete na webu Městského divadla Brno. Vstupenky je možné zakoupit on-line, nebo v předprodeji Městského divadla Brno.

Mohlo by vás dále zajímat

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Foto: Internetová encyklopedie dějin Brna
Starobrněnský klášter slaví 700 let

Stavba kláštera jako vykoupení z pozemských hříchů. I takto – poněkud bulvárně – bychom se mohli dívat na vznik starobrněnského kláštera cisterciaček. Jeho zakladatelka a donátorka královna Eliška Rejčka byla žena s pozoruhodným osudem. Její životní kroky by budily pozornost i nyní, natož ve středověkých českých zemích.

Tunel na Žabovřeské. Foto: Marie Schmerková
Velký městský okruh se rozrůstá, pracuje se na třech úsecích

Neustálé čekání v zácpách nemá nikdo rád. Jak ale pomoci plynulejší dopravě v Brně, když aut je stále více a ulice nelze nafouknout? Jedním z řešení je vybudování velkého městského okruhu (VMO). Aktuálně se pracuje hned na třech úsecích. Po jejich dokončení sice zatím nebude hotový celý okruh, ale řidičům i tak prospějí.

Povalená dopravní značka na Husově. Foto: MMB
BRŇÁCI a Brňačky, udělejte něco PRO BRNO

I když je oficiální název aplikace Brňáci pro Brno z dnešního pohledu genderově nekorektní, ona sama obyvatelům všech pohlaví dělá dobrou službu. Už 13 let jim umožňuje, aby jednoduše z mobilu nebo z počítače nahlásili závady, na které ve městě narazili, ať už jde o uvolněné dlaždice v chodníku, výmol v silnici, rozbujelou zeleň bránící ve výhledu, nebo blikající lampu.

Zahrady vil Tugendhat a Löw-Beer jsou nově průchozí zdarma. Foto: Marie Schmerková
Vyšel květnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Od začátku května opět pojede tramvaj číslo 1 do Bystrce. O víkendu 13. a 14. května se otevře více než sto běžně nepřístupných míst při festivalu Open House Brno. A do 15. května je možné přihlásit nápad na zlepšení života ve městě do participativního rozpočtu Dáme na vás.

Nejnovější články

Brněnské výstaviště, foto: M. Schmerková
Výstaviště slaví 95 let. Vyrazte prozkoumat brněnskou veletržní chloubu

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu jsou bezesporu oslavy 95 let brněnského výstaviště. Neváhejte s návštěvou, program je opravdu bohatý. Dále začíná také festival Provázek open, který potrvá až do června. K návštěvě zvou i dopravní hřiště v Komíně a Řečkovicích – chystá se zde speciální program pro děti.

Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  Foto: M. Schmerková
Jak na životní prostředí? Zkušenosti z celého světa se sdílely v Brně

Zelená infrastruktura, údržba zeleně nebo energetika – i tato témata zahrnoval městem organizovaný mezinárodní workshop nazvaný příznačně Den partnerských měst. Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. 

Zootechnička s medvíďaty, archiv Zoo Brno
Poznejte sedm desetiletí Zoo Brno ve fotografiích v Urban centru

Za odpočinkem i zvířaty chodí lidé do brněnské zoo od roku 1953. Jak se zahrada za 70 let proměnila, mapuje výstava historických i současných fotografií, kterou můžete až do 10. července navštívit v Urban centru na Mečové.