Přeskočit na obsah

Městské části by se mohly dočkat kompenzace za prominutí jednoho z místních poplatků

01. prosince 2021

Podpořit městské části s tzv. neinvestičním transferem dnes doporučili brněnští radní zastupitelstvu ke schválení. Pokud návrh odsouhlasí i zastupitelé, získají jednotlivé části z městského rozpočtu kompenzaci za odpuštění poplatku za užívání veřejného prostranství v souvislosti s umístěním restaurační zahrádky, občerstvením před provozovnou nebo předsunutých prodejních míst. O finanční prostředky z tohoto místního poplatku letos městské části kvůli prominutí přišly.

„V květnu zastupitelstvo požádalo městské části o vydání rozhodnutí z moci úřední, jímž by se prominula část místního poplatku, která se týká užívání veřejného prostranství v souvislosti s umístěním restauračních předzahrádek, občerstvení před provozovnou a předsunutých prodejních míst. Osvobození platí pro letošní rok. Kvůli tomu se městským částem snížily příjmy, což bychom jim nyní rádi kompenzovali z rozpočtu města,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Navržená kompenzace ve výši 7 455 000 korun vychází z podkladů, jež magistrát získal od jednotlivých městských částí, a odpovídá částce, kterou by příslušná městská část obdržela od uživatelů veřejného prostranství, pokud by poplatek nebyl prominut. O vyplacení uvedené části z volných zdrojů města z minulých let nyní bude rozhodovat zastupitelstvo.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.