Přeskočit na obsah

Městská policie Brno žádá Jihomoravský kraj o finanční podporu svého mobilního informačního centra Mobidik

16. února 2022

Už od roku 2000 provozuje Městská policie Brno (MPB) mobilní informační centrum Mobidik, tedy autobus s přebudovaným interiérem, v němž při výjezdech po celém Jihomoravském kraji nabízí zájemcům informace a rady týkající se různých forem prevence kriminality a poskytuje jim hlubší vhled do problematiky společensky nežádoucích jevů. Podpořit tyto výjezdy by měla také dotace 41 000 korun z krajského rozpočtu. Brněnští radní dnes souhlasili s tím, aby MPB o tuto dotaci kraj požádala.

Na návštěvníky všech věkových kategorií čekají v Mobidiku zkušení a proškolení strážníci Preventivně informačního oddělení MPB, jejichž výklad si lze doplnit také prostřednictvím informačních panelů, speciálních modelů a zařízení, letáků či prezentací a vzdělávacích videí promítaných na padesátipalcové LCD obrazovce. K dispozici jsou i dva dotykové monitory.

Také okruh témat je pestrý a rozsáhlý: týkají se například kvalitního zabezpečení majetku, možností, jak zvýšit bezpečí vlastní osoby, prevence dopravních nehod, zvláště u dětí a seniorů, poskytování první pomoci, prevence užívání alkoholu a tabákových výrobků, řešení domácího násilí, šikany a dalších sociálněpatologických jevů apod. Pracovníkům obecních úřadů nebo pedagogům pak mohou jako inspirace sloužit ukázky preventivních projektů MPB.

„Vedle péče o bezpečnost občanů a udržování pořádku ve městě je důležitou součástí práce Městské policie Brno také snižování a prevence kriminality. Jedním z úspěšných projektů, které za tímto účelem vytvořila, je nepochybně také mobilní centrum prevence kriminality Mobidik. Má slova potvrzuje i fakt, že za občany po celém Jihomoravském kraji vyjíždí už 22 let a zájem o něj neopadá. Jeho velkou předností podle mého názoru je, že rady a pomoc občanům aktivně nabízí a nečeká, až si je vyhledají sami. Lidé se tak rychleji dostanou k relevantním a užitečným informacím, díky nimž mohou lépe ochránit sebe i svůj majetek,“ zdůraznila přednosti projektu primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Z dotačních prostředků by měly být hrazeny mzdy strážníků a pohonné hmoty na cca 8 výjezdů.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 026
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.