Přeskočit na obsah

Městská policie Brno žádá Jihomoravský kraj o finanční podporu svého mobilního informačního centra Mobidik

16. února 2022
Už od roku 2000 provozuje Městská policie Brno (MPB) mobilní informační centrum Mobidik, tedy autobus s přebudovaným interiérem, v němž při výjezdech po celém Jihomoravském kraji nabízí zájemcům informace a rady týkající se různých forem prevence kriminality a poskytuje jim hlubší vhled do problematiky společensky nežádoucích jevů. Podpořit tyto výjezdy by měla také dotace 41 000 korun z krajského rozpočtu. Brněnští radní dnes souhlasili s tím, aby MPB o tuto dotaci kraj požádala.

Na návštěvníky všech věkových kategorií čekají v Mobidiku zkušení a proškolení strážníci Preventivně informačního oddělení MPB, jejichž výklad si lze doplnit také prostřednictvím informačních panelů, speciálních modelů a zařízení, letáků či prezentací a vzdělávacích videí promítaných na padesátipalcové LCD obrazovce. K dispozici jsou i dva dotykové monitory.

Také okruh témat je pestrý a rozsáhlý: týkají se například kvalitního zabezpečení majetku, možností, jak zvýšit bezpečí vlastní osoby, prevence dopravních nehod, zvláště u dětí a seniorů, poskytování první pomoci, prevence užívání alkoholu a tabákových výrobků, řešení domácího násilí, šikany a dalších sociálněpatologických jevů apod. Pracovníkům obecních úřadů nebo pedagogům pak mohou jako inspirace sloužit ukázky preventivních projektů MPB.

„Vedle péče o bezpečnost občanů a udržování pořádku ve městě je důležitou součástí práce Městské policie Brno také snižování a prevence kriminality. Jedním z úspěšných projektů, které za tímto účelem vytvořila, je nepochybně také mobilní centrum prevence kriminality Mobidik. Má slova potvrzuje i fakt, že za občany po celém Jihomoravském kraji vyjíždí už 22 let a zájem o něj neopadá. Jeho velkou předností podle mého názoru je, že rady a pomoc občanům aktivně nabízí a nečeká, až si je vyhledají sami. Lidé se tak rychleji dostanou k relevantním a užitečným informacím, díky nimž mohou lépe ochránit sebe i svůj majetek,“ zdůraznila přednosti projektu primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Z dotačních prostředků by měly být hrazeny mzdy strážníků a pohonné hmoty na cca 8 výjezdů.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 026
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.