Přeskočit na obsah

Městská policie Brno oslavila výročí a vyznamenala ty nejlepší ze svých řad

24. listopadu 2017 2 minuty čtení
(mak) – Městská policie Brno dnes při slavnostním setkání v rotundě pavilonu A na výstavišti završila oslavy 25. výročí svého založení a při té příležitosti ocenila své nejlepší příslušníky a spolupracovníky.

Zachraňovali životy při evakuaci panelového domu na Lesné, zasahovali při výbuchu na rektorátu Masarykovy univerzity, věrně slouží a sloužili u policie 10 a více let, připravují účinné preventivní programy, pomáhají městským strážníkům – za to vše dnes při slavnostním ceremoniálu v rotundě pavilonu A na výstavišti převzali členové a spolupracovníci městské policie Brno medaile a plakety. Tímto slavnostním aktem, kterého se účastnili její nejvyšší představitelé i představitelé města, završila Městská policie Brno celoroční oslavy čtvrtstoletí své novodobé existence.

„Je pro mě ctí, že tady dnes mohu být, protože už jen výčet vyznamenaných, kteří dnes převezmou ocenění, mě naplňuje hrdostí na to, jak kvalitní městskou policii v Brně máme. Všem vyznamenaným gratuluji. Patří jim můj dík za to, jak skvělou práci odvádějí pro bezpečnost a rozvoj Brna. Mají tak velký podíl na tom, že se zde jeho obyvatelé i návštěvníci cítí opravdu dobře,“ ocenil práci městských strážníků brněnský primátor a také jejich velitel Petr Vokřál.

Současná městská policie byla v rámci samostatné působnosti statutárního města Brna zřízena v roce 1992. Navazuje však na více než stopadesátiletou tradici, neboť vůbec první policie s označením městská chránila Brno už od podzimu roku 1866.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.