Městská policie Brno oslavila výročí a vyznamenala ty nejlepší ze svých řad

  • 24. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(mak) – Městská policie Brno dnes při slavnostním setkání v rotundě pavilonu A na výstavišti završila oslavy 25. výročí svého založení a při té příležitosti ocenila své nejlepší příslušníky a spolupracovníky.

Zachraňovali životy při evakuaci panelového domu na Lesné, zasahovali při výbuchu na rektorátu Masarykovy univerzity, věrně slouží a sloužili u policie 10 a více let, připravují účinné preventivní programy, pomáhají městským strážníkům – za to vše dnes při slavnostním ceremoniálu v rotundě pavilonu A na výstavišti převzali členové a spolupracovníci městské policie Brno medaile a plakety. Tímto slavnostním aktem, kterého se účastnili její nejvyšší představitelé i představitelé města, završila Městská policie Brno celoroční oslavy čtvrtstoletí své novodobé existence.

„Je pro mě ctí, že tady dnes mohu být, protože už jen výčet vyznamenaných, kteří dnes převezmou ocenění, mě naplňuje hrdostí na to, jak kvalitní městskou policii v Brně máme. Všem vyznamenaným gratuluji. Patří jim můj dík za to, jak skvělou práci odvádějí pro bezpečnost a rozvoj Brna. Mají tak velký podíl na tom, že se zde jeho obyvatelé i návštěvníci cítí opravdu dobře,“ ocenil práci městských strážníků brněnský primátor a také jejich velitel Petr Vokřál.

Současná městská policie byla v rámci samostatné působnosti statutárního města Brna zřízena v roce 1992. Navazuje však na více než stopadesátiletou tradici, neboť vůbec první policie s označením městská chránila Brno už od podzimu roku 1866.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít