Přeskočit na obsah

Městská podpora sportu: víceúčelová hala, závodní čtyřveslice i účast na mistrovství světa

08. června 2022
Tři subjekty, čtyři sportovní projekty. Brněnští radní dnes doporučili zastupitelům, aby souhlasili s poskytnutím dotací na rekonstrukci zázemí fotbalového areálu, pořízení závodní čtyřveslice, účast na mistrovství světa a na uspořádání regionálního závodu.

„Budování a provoz kvalitní sportovní infrastruktury je jednou z priorit města stejně jako podpora sportovních aktivit dětí a mládeže. Sport má pro společnost hluboký hodnotový význam, ale i zásadní ekonomický přínos. Prostředky, které Brno investuje do jeho podpory, se vracejí v oblasti sociální, vzdělávání a také v oblasti ekonomické. Přesto není možné, aby byly všechny projekty a akce financovány či spolufinancovány z městského rozpočtu. Vítáme tedy aktivitu sportovních oddílů a klubů, které jsou schopny si zajistit spolufinancování. To je příklad dnes projednávaných žádostí o dotace. Navrhujeme, aby zastupitelé schválili poskytnutí financí třem subjektům,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Spolek FC Soběšice byl naopak u Národní sportovní agentury úspěšný a získal od ní dotaci na rekonstrukci a rozšíření objektu sportovního zázemí ve svém areálu. Celkové původní náklady investičního projektu jsou 5 584 917 korun včetně DPH, výše dotace z NSA činí 3 909 441 korun, z rozpočtu města Brna je požadována dotace 1 396 000 korun. Zbylé náklady (250 000 korun) bude žadatel hradit z dotace městské části Brno-sever, z vlastních zdrojů pak 29 476 korun a navýšení ceny projektu ve výši 447 369 korun má být hrazeno z dotace Jihomoravského kraje. Rada dnes doporučila zastupitelstvu schválení dotace z rozpočtu města Brna v požadované výši. „Rekonstruovat se bude objekt z roku 1950 s kabinami a sociálním zařízením. Jeho aktuální stav je špatný, jsou zde například trhliny v nosných zdech, částečně strávená střecha, zatéká tam, vlhne zdivo a tvoří se plísně. Zázemí pro sportovce a trenéry a skladový prostor jsou nedostatečné. Účelem projektu je vybudování nového zázemí a navýšení kapacity kabin, včetně nástavby pro mládežnická mužstva FC Soběšice. V nástavbě vzniknou tři šatny, sociální zařízení, místnost pro rozhodčí a místnost pro trenéry,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Další žádost, jíž se radní zabývali, podal pobočný spolek Veslařský klub Lodní sporty Brno. Za finančního přispění města Brna chce pořídit závodní čtyřveslici, aby mohl poskytnout nejlepším juniorským závodníkům nutné materiálně-technické zázemí, které přispěje k jejich sportovnímu rozvoji. Loď má stát 430 000 korun, radní doporučili zastupitelům souhlasit s dotací z městského rozpočtu ve výši 230 000 korun,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

O podporu dvou akcí požádal spolek Dragonclub Brno. Na úhradu startovného na mistrovství světa klubových posádek dračích lodí na Floridě může dostat 50 000 korun, na uspořádání regionálního školního závodu dračích lodí pak dalších 30 000 korun. Vše je podmíněno souhlasem zastupitelstva, které dostalo doporučení od rady.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.