Přeskočit na obsah

Městská podpora sportu: víceúčelová hala, závodní čtyřveslice i účast na mistrovství světa

08. června 2022

Tři subjekty, čtyři sportovní projekty. Brněnští radní dnes doporučili zastupitelům, aby souhlasili s poskytnutím dotací na rekonstrukci zázemí fotbalového areálu, pořízení závodní čtyřveslice, účast na mistrovství světa a na uspořádání regionálního závodu.

„Budování a provoz kvalitní sportovní infrastruktury je jednou z priorit města stejně jako podpora sportovních aktivit dětí a mládeže. Sport má pro společnost hluboký hodnotový význam, ale i zásadní ekonomický přínos. Prostředky, které Brno investuje do jeho podpory, se vracejí v oblasti sociální, vzdělávání a také v oblasti ekonomické. Přesto není možné, aby byly všechny projekty a akce financovány či spolufinancovány z městského rozpočtu. Vítáme tedy aktivitu sportovních oddílů a klubů, které jsou schopny si zajistit spolufinancování. To je příklad dnes projednávaných žádostí o dotace. Navrhujeme, aby zastupitelé schválili poskytnutí financí třem subjektům,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Spolek FC Soběšice byl naopak u Národní sportovní agentury úspěšný a získal od ní dotaci na rekonstrukci a rozšíření objektu sportovního zázemí ve svém areálu. Celkové původní náklady investičního projektu jsou 5 584 917 korun včetně DPH, výše dotace z NSA činí 3 909 441 korun, z rozpočtu města Brna je požadována dotace 1 396 000 korun. Zbylé náklady (250 000 korun) bude žadatel hradit z dotace městské části Brno-sever, z vlastních zdrojů pak 29 476 korun a navýšení ceny projektu ve výši 447 369 korun má být hrazeno z dotace Jihomoravského kraje. Rada dnes doporučila zastupitelstvu schválení dotace z rozpočtu města Brna v požadované výši. „Rekonstruovat se bude objekt z roku 1950 s kabinami a sociálním zařízením. Jeho aktuální stav je špatný, jsou zde například trhliny v nosných zdech, částečně strávená střecha, zatéká tam, vlhne zdivo a tvoří se plísně. Zázemí pro sportovce a trenéry a skladový prostor jsou nedostatečné. Účelem projektu je vybudování nového zázemí a navýšení kapacity kabin, včetně nástavby pro mládežnická mužstva FC Soběšice. V nástavbě vzniknou tři šatny, sociální zařízení, místnost pro rozhodčí a místnost pro trenéry,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Další žádost, jíž se radní zabývali, podal pobočný spolek Veslařský klub Lodní sporty Brno. Za finančního přispění města Brna chce pořídit závodní čtyřveslici, aby mohl poskytnout nejlepším juniorským závodníkům nutné materiálně-technické zázemí, které přispěje k jejich sportovnímu rozvoji. Loď má stát 430 000 korun, radní doporučili zastupitelům souhlasit s dotací z městského rozpočtu ve výši 230 000 korun,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

O podporu dvou akcí požádal spolek Dragonclub Brno. Na úhradu startovného na mistrovství světa klubových posádek dračích lodí na Floridě může dostat 50 000 korun, na uspořádání regionálního školního závodu dračích lodí pak dalších 30 000 korun. Vše je podmíněno souhlasem zastupitelstva, které dostalo doporučení od rady.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.