Přeskočit na obsah

Městská kampaň láká nové dárce krve, ale myslí i na ty zkušené. Při setkání na hvězdárně je čekaly dárkové poukazy

14. října 2020
Brno pozvalo na koncert na hvězdárnu dárce s jubilejním počtem odběrů krve. Kromě hudebního zážitku je čekaly i dárkové poukazy jako poděkování za jejich obětavost a přínos k záchraně životů. Připravuje se rovněž městská dárcovská soutěž 4,5 dl pro život, do níž se budou moci zapojit dárci krve a krevních složek.

Vedení města už v polovině minulého roku rozhodlo, že dárci krve s trvalým bydlištěm v Brně, kteří dosáhnou některého z významných jubilejních počtů bezpříspěvkových odběrů krve, získají kromě ocenění Českého červeného kříže (ČČK) i speciální městské benefity.

„Velice si vážíme obětavosti a nezištnosti brněnských bezpříspěvkových dárců krve, kteří se neváhají podělit o nejcennější tekutinu s těmi, kdo ji potřebují. Pomáhají tak zachraňovat nejen jejich zdraví, ale někdy i život. Věrným dárcům jsme proto předali poukazy, díky kterým budou mít levnější cestování nebo sportování. A další dárce bychom rádi získali díky soutěži 4,5 dl pro život. Děkujeme, že darujete. Děkujeme, že jdete příkladem,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Při slavnostním setkání 2. října v Hvězdárně a planetáriu Brno převzalo 87 nových nositelů zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského (40 bezpříspěvkových odběrů) dárkový poukaz správce městských sportovišť Starez-Sport v hodnotě 500 Kč, 11 nových nositelů zlatého kříže ČČK 3. třídy (80 bezpříspěvkových odběrů) dárkový poukaz na roční předplatní jízdenku na MHD v ceně 4 750 Kč a dárkový poukaz Starez-Sport v hodnotě 500 Kč a 6 nových nositelů zlatého kříže ČČK 2. třídy (120 bezpříspěvkových odběrů) dárkový poukaz na roční předplatní jízdenku na MHD v ceně 4 750 Kč a dárkový poukaz Starez-Sport v hodnotě 1 000 Kč.

Dárcům osobně poděkovali zástupci města Brna i ambasadorka kampaně Darujme krev pro Brno Lucie Šafářová. Poté se zúčastnění mohli zaposlouchat do filmových melodií v podání Pražského filmového orchestru pod vedením dirigenta Jiřího Korynty.

Město Brno ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity dále připravuje dárcovskou soutěž 4,5 dl pro život. Ve hře bude 90 dárkových poukazů Starez-Sport v hodnotě 500 Kč a 10 v hodnotě 1 000 Kč. Registrovat se do soutěže bude možné na webových stránkách projektu darujmekrev.brno.cz. Dárci budou moci i zpětně přihlásit odběry uskutečněné od 1. října 2020 do 30. dubna 2021, losování výherců je v plánu v květnu 2021.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz
Brno 14. 10. 2020


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.