Přeskočit na obsah

Městská kampaň láká nové dárce krve, ale myslí i na ty zkušené. Při setkání na hvězdárně je čekaly dárkové poukazy

14. října 2020

Brno pozvalo na koncert na hvězdárnu dárce s jubilejním počtem odběrů krve. Kromě hudebního zážitku je čekaly i dárkové poukazy jako poděkování za jejich obětavost a přínos k záchraně životů. Připravuje se rovněž městská dárcovská soutěž 4,5 dl pro život, do níž se budou moci zapojit dárci krve a krevních složek.

Vedení města už v polovině minulého roku rozhodlo, že dárci krve s trvalým bydlištěm v Brně, kteří dosáhnou některého z významných jubilejních počtů bezpříspěvkových odběrů krve, získají kromě ocenění Českého červeného kříže (ČČK) i speciální městské benefity.

„Velice si vážíme obětavosti a nezištnosti brněnských bezpříspěvkových dárců krve, kteří se neváhají podělit o nejcennější tekutinu s těmi, kdo ji potřebují. Pomáhají tak zachraňovat nejen jejich zdraví, ale někdy i život. Věrným dárcům jsme proto předali poukazy, díky kterým budou mít levnější cestování nebo sportování. A další dárce bychom rádi získali díky soutěži 4,5 dl pro život. Děkujeme, že darujete. Děkujeme, že jdete příkladem,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Při slavnostním setkání 2. října v Hvězdárně a planetáriu Brno převzalo 87 nových nositelů zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského (40 bezpříspěvkových odběrů) dárkový poukaz správce městských sportovišť Starez-Sport v hodnotě 500 Kč, 11 nových nositelů zlatého kříže ČČK 3. třídy (80 bezpříspěvkových odběrů) dárkový poukaz na roční předplatní jízdenku na MHD v ceně 4 750 Kč a dárkový poukaz Starez-Sport v hodnotě 500 Kč a 6 nových nositelů zlatého kříže ČČK 2. třídy (120 bezpříspěvkových odběrů) dárkový poukaz na roční předplatní jízdenku na MHD v ceně 4 750 Kč a dárkový poukaz Starez-Sport v hodnotě 1 000 Kč.

Dárcům osobně poděkovali zástupci města Brna i ambasadorka kampaně Darujme krev pro Brno Lucie Šafářová. Poté se zúčastnění mohli zaposlouchat do filmových melodií v podání Pražského filmového orchestru pod vedením dirigenta Jiřího Korynty.

Město Brno ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity dále připravuje dárcovskou soutěž 4,5 dl pro život. Ve hře bude 90 dárkových poukazů Starez-Sport v hodnotě 500 Kč a 10 v hodnotě 1 000 Kč. Registrovat se do soutěže bude možné na webových stránkách projektu darujmekrev.brno.cz. Dárci budou moci i zpětně přihlásit odběry uskutečněné od 1. října 2020 do 30. dubna 2021, losování výherců je v plánu v květnu 2021.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz
Brno 14. 10. 2020


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.