Přeskočit na obsah

Městská část Bystrc chystá k prodeji pět bytů

25. listopadu 2020
Tři městské byty na Černého a dva na Foltýnově budou během příštího roku nabídnuty veřejnosti ke koupi. Záměr městské části dnes podpořili radní a doporučili jej ke schválení i zastupitelům.

„Jde o byty v domech, které byly k prodeji určeny už v roce 2017. Bytové jednotky byly nabídnuty tehdejším nájemníkům. Kdo o koupi neprojevil zájem, dostal nabídku k pronájmu jiného bytu. Takto uvolněné bytové jednotky teď městská část nabídne ke koupi ve veřejné dražbě, což je nejtransparentnější způsob prodeje,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Na Černého se jedná o byty 1+1, 2+1 a 3+1, na Foltýnově o 1+1 a 3+1.

Kupní cena (cena obvyklá) dosud nebyla stanovena. Jakmile bude záměr prodeje předmětných bytů schválen a zveřejněn, stanoví tuto cenu soudní znalec.

Podmínky prodeje schválí orgány městské části a následně budou zveřejněny na úřední desce MČ Brno-Bystrc a v Bystrckých novinách. Předpokládaný termín je první pololetí příštího roku.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.