Přeskočit na obsah

Městská část Bystrc chystá k prodeji pět bytů

25. listopadu 2020

Tři městské byty na Černého a dva na Foltýnově budou během příštího roku nabídnuty veřejnosti ke koupi. Záměr městské části dnes podpořili radní a doporučili jej ke schválení i zastupitelům.

„Jde o byty v domech, které byly k prodeji určeny už v roce 2017. Bytové jednotky byly nabídnuty tehdejším nájemníkům. Kdo o koupi neprojevil zájem, dostal nabídku k pronájmu jiného bytu. Takto uvolněné bytové jednotky teď městská část nabídne ke koupi ve veřejné dražbě, což je nejtransparentnější způsob prodeje,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Na Černého se jedná o byty 1+1, 2+1 a 3+1, na Foltýnově o 1+1 a 3+1.

Kupní cena (cena obvyklá) dosud nebyla stanovena. Jakmile bude záměr prodeje předmětných bytů schválen a zveřejněn, stanoví tuto cenu soudní znalec.

Podmínky prodeje schválí orgány městské části a následně budou zveřejněny na úřední desce MČ Brno-Bystrc a v Bystrckých novinách. Předpokládaný termín je první pololetí příštího roku.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.