Přeskočit na obsah

Městská část Bystrc chystá k prodeji pět bytů

25. listopadu 2020
Tři městské byty na Černého a dva na Foltýnově budou během příštího roku nabídnuty veřejnosti ke koupi. Záměr městské části dnes podpořili radní a doporučili jej ke schválení i zastupitelům.

„Jde o byty v domech, které byly k prodeji určeny už v roce 2017. Bytové jednotky byly nabídnuty tehdejším nájemníkům. Kdo o koupi neprojevil zájem, dostal nabídku k pronájmu jiného bytu. Takto uvolněné bytové jednotky teď městská část nabídne ke koupi ve veřejné dražbě, což je nejtransparentnější způsob prodeje,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Na Černého se jedná o byty 1+1, 2+1 a 3+1, na Foltýnově o 1+1 a 3+1.

Kupní cena (cena obvyklá) dosud nebyla stanovena. Jakmile bude záměr prodeje předmětných bytů schválen a zveřejněn, stanoví tuto cenu soudní znalec.

Podmínky prodeje schválí orgány městské části a následně budou zveřejněny na úřední desce MČ Brno-Bystrc a v Bystrckých novinách. Předpokládaný termín je první pololetí příštího roku.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.